02.02.2018

Siódmy TOP EMPLOYER dla PKN ORLEN

​PKN ORLEN już po raz siódmy z rzędu został uhonorowany tytułem Top Employer, co potwierdza wysoką pozycję Spółki w gronie najlepszych pracodawców w Polsce. Przyznając ten prestiżowy tytuł eksperci niezależnego Top Employers Institute po raz kolejny uznali PKN ORLEN za firmę spełniającą najwyższe standardy w zakresie polityki personalnej.

W trakcie kilkuetapowego badania, składającego się m.in. z etapu walidacji, audytu najlepszych praktyk HR oraz finalnej certyfikacji, eksperci „brali pod  lupę” wszystkie składowe zarządzania obszarem HR, takie jak: wynagrodzenia i benefity, system premiowania, rozwój i szkolenia, kultura organizacyjna firmy. 
 
- Z punktu widzenia międzynarodowej i złożonej organizacji jaką jest Grupa ORLEN, wyniki audytu i przyznanie po raz kolejny tytułu Top Employer Polska, świadczą o stosowaniu w spółce praktyk HR i standardów na poziomie światowym. Konsekwentnie podążamy za najlepszymi światowymi standardami, choć poprzeczka jest podnoszona z roku na rok. Siła marki w połączeniu z tworzeniem atrakcyjnych warunków pracy – to atuty, które pozwalają nam przyciągać najlepszych specjalistów w branży. Jest to ważny element  polityki HR, który wpisuje się w wizję rozwoju Koncernu i wpływa na umocnienie pozycji rynkowej -  podkreśla Grażyna Baka, Dyrektor Wykonawcza ds. Kadr w PKN ORLEN.
 
Certyfikat Top Employers jest przyznawany wyłącznie organizacjom, których oferta dla pracownika spełnia najwyższe standardy międzynarodowe. Top Employers Institute to niezależna jednostka certyfikująca na całym świecie  warunki pracy stworzone przez pracodawców oraz realizowaną politykę personalną. Audyt prowadzony przez niezależny instytut gwarantuje szerokie spektrum badania poprzez kompleksowy przegląd procesów, możliwość porównania z innymi organizacjami oraz weryfikacje na zgodność z najlepszymi rynkowymi standardami.