14.02.2018

PKN ORLEN rozbudowuje systemy rowerów miejskich w Polsce

​PKN ORLEN i Nextbike Polska ogłosiły lokalizacje stacji rowerowych, które powstaną na stacjach Koncernu w Warszawie, Łodzi, Wrocławiu, Lublinie i Białymstoku. To pięć z sześciu polskich miast, w których na przełomie marca i kwietnia zostaną uruchomione stacje rowerów miejskich ORLEN. 

Stacje rowerowe uruchomione na stacjach PKN ORLEN będą częścią miejskich systemów rowerowych. Oznacza to, że każdy zarejestrowany użytkownik będzie mógł wypożyczyć na nich rower i oddać go na dowolnej stacji systemu w danym mieście. Będzie się to odbywać na zasadach i według cennika danego systemu rowerowego, z którym nowe stacje będą kompatybilne. Dla użytkowników systemu ORLEN będzie przygotowana również specjalna strona internetowa, dzięki której, po uprzedniej rejestracji, będą mogli oni otrzymywać m.in. kupony zniżkowe na ofertę stacji oraz dodatkowe punkty VITAY.
 
Potrzeby konsumenta wciąż ewoluują. Nasi klienci coraz mocniej doceniają nie tylko ofertę produktową, ale też usługową dostępną na stacjach PKN ORLEN. Już dziś w kilku miastach na naszych stacjach można wypożyczyć samochód na minuty, od tego sezonu w wybranych lokalizacjach dostępne będą też na nich rowery – mówi Krzysztof Łagowski, Dyrektor Wykonawczy PKN ORLEN ds. Sprzedaży Detalicznej. Nasze działania wpisują się w długofalowe myślenie o trendach w transporcie, takich jak choćby współdzielenie, czy integracja. Dają nam również zupełnie nowe narzędzia do efektywnej komunikacji z obecnymi i potencjalnymi klientami – dodaje.
 
Stacje rowerowe zostaną uruchomione na stacjach benzynowych PKN ORLEN, dodatkowo jedna stacja rowerów standardowych i jedna stacja rowerów elektrycznych staną w pobliżu budynku Koncernu przy ul. Bielańskiej w Warszawie. Każda nowa stacja rowerowa to 10 dodatkowych rowerów w systemie. Łącznie dzięki współpracy z PKN ORLEN w 6 miastach uruchomionych zostanie 36 stacji rowerowych, dzięki czemu użytkownicy będą mogli skorzystać z 360 rowerów.
 
PKN ORLEN wykorzystuje doskonałe narzędzie marketingowe wspierające sprzedaż produktów i usług, jakim jest lokalizacja rowerowych stacji sponsorskich. W naszych systemach w całej Polsce będzie w tym roku już ponad 100 stacji sponsorowanych przez galerie handlowe, sklepy wielkopowierzchniowe, właścicieli biurowców, zakładów produkcyjnych, deweloperów – mówi Tomasz Wojtkiewicz, prezes Nextbike Polska, największego operatora systemów rowerów publicznych w kraju. PKN ORLEN to jeden z naszych kluczowych partnerów. Cieszę się, że od początku współpracujemy w tak szerokim zakresie. Skorzystają na tym użytkownicy rowerów Nextbike i klienci ORLENU.
 
Nowe stacje rowerowe, które powstały dzięki współpracy PKN ORLEN z Nextbike Polska, zostaną uruchomione na przełomie marca i kwietnia. Systemy rowerowe w Warszawie, Łodzi i Wrocławiu ruszą już 1 marca, a w Białymstoku i Lublinie miesiąc później. Lokalizacje stacji w Katowicach zostaną opublikowane w późniejszym terminie.