29.03.2018

Stacje ORLEN wyróżnione przez branżę

​MOP ORLEN Wiśniowa Góra Zachód, został uznany Stacją Benzynową Roku 2018 w plebiscycie organizowanym przez BROG B2B, wydawcę miesięcznika Stacja Benzynowa i portalu Petrolnet.pl. Stacje Koncernu otrzymały także nagrody dla najlepszego konceptu gastronomicznego, sklepu convenience, miejsca obsługi podróżnych, obiektu premium oraz nowego obiektu. Łącznie, dzięki ocenom branżowych ekspertów, stacje ORLEN zakwalifikowały się do finału w 12 z 15 kategorii konkursowych. 

Flagowa stacja ORLEN Wiśniowa Góra Zachód uzyskała nie tylko najwyższe noty ekspertów branżowych, ale jest także jedną z najchętniej odwiedzanych i generujących największe obroty w całej sieci ORLEN. Zlokalizowana przy autostradzie A1 na południe od rozjazdu z autostradą A2, uzupełniła istotną lukę w infrastrukturze drogowej kraju. Jest to obiekt o najwyższym standardzie, wyposażony w najnowsze rozwiązania ofertowe oraz z zakresu projektowania przestrzeni. Część restauracyjna może pomieścić ponad 100 klientów, co sprawia, że pod tym względem jest to największy obiekt w sieci ORLEN. Stacja wyposażona jest również w otwartą kuchnię, w której widoczny jest m.in. proces przygotowywania posiłków ze świeżych produktów, oraz piec do wypiekania pieczywa i ciast. Oferta stacji obejmuje pełną gamę produktów i usług typowych dla formatów O!Shop i Stop Cafe 2.0. Na stacji zaprojektowano także specjalny pokój dla matek z dziećmi oraz kącik z interaktywnymi zabawami dla najmłodszych. Wiśniowa Góra Zachód to 30. MOP pod marką ORLEN, co sprawia, że sieć jest zdecydowanym liderem tego segmentu rynku w Polsce.

Eksperci rynkowi, w tym przedstawiciele innych podmiotów działających w branży, wyróżnili nasze stacje w wielu kategoriach. To co cieszy szczególnie to fakt docenienia nie jednego fragmentu ale wielu aspektów funkcjonowania stacji jak sklep, gastronomia, segment premium. Cieszy nas również szczególnie nagroda Stacji Benzynowej Roku dla MOP Wiśniowa Góra. Obiekty przy autostradach traktujemy bowiem jako wizytówki sieci detalicznej ORLEN, wyznaczające kierunki jej rozwoju. Co istotne, werdykt jury pokrywa się z wyborami klientów – stacja zlokalizowana przy trasie A1 jest jedną z najpopularniejszych w naszej sieci liczącej w Polsce ponad 1700 obiektów – powiedział Zbigniew Leszczyński, Członek Zarządu PKN ORLEN ds. Sprzedaży.   

Nagrodę w kategorii sklep convenience otrzymał obiekt zlokalizowany przy ul. Marcinkowskiego na warszawskiej Pradze. Stacja wyróżnia się unikalną architekturą harmonijnie wpisującą się w otaczającą, historyczną zabudowę. Dzięki zastosowaniu dwukondygnacyjnego formatu budynku możliwe było przeniesienie części magazynowej i socjalnej na piętro i uzyskanie dodatkowej powierzchni sprzedażowej.

W kategorii segmentu premium została natomiast nagrodzona stacja zlokalizowana w Katowicach przy ul. Murckowskiej. Jest to obiekt łączący ze sobą format stacji lokalnej oraz funkcję Miejsca Obsługi Podróżnych, dla klientów podróżujących przez aglomerację śląską. Wyróżnikiem stacji są szybkie ładowarki typu supercharger, umożliwiające ładowanie samochodów marki Tesla. To jedna z trzech, obok Kostomłotów i Ciechocinka, lokalizacji wyposażonych w tego typu rozwiązanie. To także jeden z obiektów, na których – dzięki współpracy PKN ORLEN z NextBike Polska – z początkiem kwietnia uruchomiona zostanie usługa wypożyczania rowerów miejskich.