10.07.2019

Grupa ORLEN inwestuje w rozwój przewozów kolejowych

Flota cystern kolejowych w Grupie ORLEN zwiększy się o kolejne wagony, które zostaną wykorzystane do przewozu produktów rafineryjnych i petrochemicznych. Realizowane postępowanie zakupowe, obejmujące 2 tysiące wagonów, ma na celu zabezpieczenie obecnych i przyszłych operacji logistycznych.

Postępowanie obejmuje dzierżawę cystern kolejowych na potrzeby PKN ORLEN, a także spółek z Grupy – ANWIL, ORLEN KolTrans oraz Unipetrol.

Realizowane postępowanie to nasza odpowiedź na dynamiczny wzrost wolumenów sprzedażowych na rynku. Dzięki centralnemu podejściu do dzierżawy cystern kolejowych ujednolicamy standardy współpracy z rynkiem zewnętrznym w ramach całej Grupy ORLEN. W ten sposób zwiększamy bazę kontrahentów i optymalizujemy koszty, co sprawia, że nasz łańcuch dostaw jest jeszcze bardziej konkurencyjny – powiedziała Agnieszka Trębicka, Dyrektor Biura Zakupów Bezpośrednich PKN ORLEN.

Zapotrzebowanie obejmuje różne rodzaje cystern do transportu produktów rafineryjnych i petrochemicznych, takich jak frakcje lekkie/średnie i ciężkie, paliwo lotnicze, czy PTA.
Przewidziane są różne okresy dzierżawy od 1 roku do 7 lat, które są uzależnione od horyzontu planów przewozowych oraz proponowanych warunków handlowych.

Postępowanie zakupowe dostępne jest pod linkiem https://connect.orlen.pl/app/outRfx/175027/supplier/status