22.07.2019

ORLEN Paliwa zwiększa potencjał logistyczny

Do końca 2019 roku flota transportowa spółki ORLEN Paliwa wzbogaci się o dodatkowych 6 nowoczesnych autocystern do transportu paliw płynnych (tj. oleju napędowego i oleju opałowego) oraz 42 naczepy-cysterny do przewozu gazu płynnego (LPG).

Znacząco wzmacniamy nasz potencjał przewozowy. Dzięki zakupom nowoczesnego sprzętu będziemy mniej zależni od zewnętrznych firm przewożących nasze paliwa i LPG, a także zwiększymy elastyczność dostaw i zdolność operacyjną – powiedział Jakub Opara, Członek Zarządu ds. Logistyki w spółce ORLEN Paliwa. Chcemy się rozwijać, sprzedawać więcej, zdobywać nowych klientów, a przy tym dbać o jakość i bezpieczeństwo dostaw. Bez inwestycji w logistykę nie byłoby to możliwe – dodał Prezes Opara.

Pierwsza z umów, podpisana 5 lipca z firmą Eurocomplex Trucks Sp. z o.o., przewiduje produkcję i dostawę 6 autocystern do transportu paliw o poj. 18 tys. litrów każda. Pojazdy na podwoziu Renault będą zabudowane cysterną wykonaną przez polski oddział spółki Stokota.
Kolejna umowa, zawarta 12 lipca z Hoyer Polska Sp. z o.o., obejmuje wykonanie i dostawę 22 naczep-cystern do przewozu LPG, każda o poj. 48 tys. litrów. Ich produkcją zajmie się czeska firma VPS.

Ostatni z kontraktów, z 18 lipca z firmą BC-LDS Sp. z o.o. z Ostrowca Świętokrzyskiego, dotyczy produkcji 20 naczep-cystern do przewozu LPG, każda o poj. 48 tys. litrów.

Szczególnie istotny jest dla nas zakup najnowszej generacji cystern do transportu gazu płynnego, który znacząco zwiększy nasze zdolności przewozowe, usprawni obsługę obecnych i przyszłych klientów z sektora LPG, a także otworzy przed nami nowe możliwości operacyjne. Nasze zdolności przewozu gazu płynnego własnym transportem wzrosną z 3% do ok. 40% – podsumował Michał Ziętara, Dyrektor Biura Logistyki ORLEN Paliwa.

Pierwsze dostawy nowego sprzętu rozpoczną się już we wrześniu, a zakończone mają być do końca tego roku.