25.11.2019

Płockie Ogrody Światła już 7 grudnia na Wzgórzu Tumskim

​Już po raz czwarty Płockie Ogrody Światła, przygotowane przez PKN ORLEN, przeniosą mieszkańców miasta oraz turystów w magiczny klimat Świąt Bożego Narodzenia. W parku za Katedrą na Wzgórzu Tumskim powstanie świetlna dekoracja, która rozbłyśnie już w sobotę 7 grudnia tuż po godzinie 17:00. Jej otwarciu towarzyszyć będą atrakcje dla całych rodzin, które zaplanowano na sąsiednim placu Narutowicza. Świąteczno-noworoczna iluminacja jest jednym z elementów programu „ORLEN dla Płocka”, ukierunkowanego na wsparcie lokalnej społeczności. Dekoracja będzie dostępna dla wszystkich odwiedzających przez cały miesiąc, czyli do 6 stycznia 2020 r.

Płockie Ogrody Światła warto odwiedzić już w dniu otwarcia czyli w sobotę 7 grudnia. Od godz. 15.00 na placu Narutowicza będzie można spotkać Świętego Mikołaja oraz odwiedzić namioty z atrakcjami, gdzie dzieci będą mogły nauczyć się przygotowywania naturalnych dekoracji świątecznych, dekorowania bombek i robienia innych ozdób choinkowych, które każdy potem będzie mógł zabrać ze sobą do domu. W programie przewidziano też robienie karmików dla ptaków oraz kartek świątecznych. Najmłodsi mieszkańcy Płocka zapewne nie ominą kuli śnieżnej, a skrzaty i śnieżynki będą częstować odwiedzających gorącą czekoladą.

Tradycyjnie ważnym punktem programu będzie ogłoszenie wyników konkursu na świąteczną kartkę PKN ORLEN. Zwycięzcy zmagań plastycznych na najlepszą ilustrację kartki świątecznej Koncernu odbiorą nagrody, a odwiedzający Płockie Ogrody Światła będą mogli zapoznać się z pracami laureatów konkursu. Świąteczne i bajkowe przeboje podczas wieczornego koncertu będzie można usłyszeć w wykonaniu Kasi Łaskiej. Ponadto w fotobudce zapewniona zostanie możliwość wykonania pamiątkowych zdjęć, a najmłodsi będą mogli wziąć udział w licznych zabawach i konkursach. W tym roku paradę kolędników z palcu Narutowicza na Wzgórze Tumskie poprowadzi zespół „Dzieci Płocka”.
„Płocka iluminacja to ważny element naszego zaangażowania w życie lokalnej społeczności. Każdy z nas ma w sobie coś z wyobraźni i wrażliwości dziecka. Dlatego liczymy, że 7 grudnia na plac Narutowicza i Wzgórze Tumskie przyjdą całe rodziny. Chcemy, żeby każdy z obecnych poczuł już atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia” – mówi Anna Ziobroń, Dyrektor Biura Marketingu Sportowego, Sponsoringu i Eventów PKN ORLEN.

Tegoroczna dekoracja Płockich Ogrodów Światła zachwyci nawet najbardziej wymagających. Na zwiedzających czekać będą zdobione 10-metrowe drzewko, wyjątkowy świąteczny zamek, a do tego niezwykłe świetliste automobile, Święty Mikołaj na motocyklu i… samolot. Wszystko uzupełnią bogato zdobione złote fotoramy w których wspólne zdjęcie będzie idealną pamiątką. Płockie Ogrody Światła to 43 tysiące LEDowych lampek, które gdyby ułożyć w jeden łańcuch miałyby aż 14 km długości. Światła LEDowe zużywają 10-krotnie mniej energii niż tradycyjne dlatego iluminacja nie będzie obciążeniem dla płockiej sieci. Świąteczną dekorację Wzgórza Tumskiego zaprojektowała firma Multidekor, zaś realizacja koncepcji powstała we współpracy z firmą Energa.

Lokalizacja Płockich Ogrodów Światła na Wzgórzu Tumskim nie jest przypadkowa. To wizytówka miasta, nad którym góruje prawie 900-letnia Katedra i wieże najstarszego murowanego zamku na Mazowszu. Za płocką katedrą rozciąga się park z olbrzymimi kasztanowcami. Teraz stanie się on scenerią dla świąteczno-noworocznych iluminacji świetlnych.

Płockie Ogrody Światła w ubiegłym roku obejrzało kilkadziesiąt tysięcy odwiedzających. Książęce Miasto Płock, które znane jest w Polsce z letnich festiwali zyskało od kilku lat nową zimową atrakcję turystyczną: Płockie Ogrody Światła.