26.02.2019

PKN ORLEN w rankingu najbardziej etycznych firm na świecie

PKN ORLEN jako jedyna w Polsce i w regionie Europy Środkowo-Wschodniej firma, została wyróżniona w prestiżowym rankingu World’s Most Ethical Company 2019. Wyróżnienie przyznawane jest przedsiębiorstwom, które odgrywają kluczową rolę w napędzaniu pozytywnych zmian w świecie biznesu.

PKN ORLEN już po raz szósty został uznany przez amerykański Ethisphere Institute, światowego lidera w definiowaniu i promowaniu standardów etycznych praktyk biznesowych, za jedną z najbardziej etycznych firm świata. W 2019 roku w rankingu znalazło się 128 firm reprezentujących 50 branż z 21 państw. W tegorocznej edycji konkursu eksperci przyglądali się, w jaki sposób firmy dążą do ulepszania praktyk etycznych, rozwoju swoich pracowników oraz wspierania kultury korporacyjnej skoncentrowanej na etyce w realizacji postawionych celów.

Etyka w biznesie to zasada numer jeden i najważniejsza wartość dla naszej firmy. Pamiętamy o tym podejmując każdy projekt. Jesteśmy konsekwentni w swoich działaniach zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz organizacji. Ma to również realne odzwierciedlenie w udokumentowanych praktykach, procesach i procedurach - w ostatnim roku dokonaliśmy w tym zakresie kolejnych zmian m.in. wprowadzając nową politykę antykorupcyjną. ORLEN kieruje się zasadami transparentności i dbałości o najwyższe standardy etyczne, obecność w rankingu jest tego potwierdzeniem – powiedział Daniel Obajtek, Prezes Zarządu PKN ORLEN.

Dzisiaj pracownicy, inwestorzy i interesariusze pokładają największe zaufanie w firmach, które przewodzą, są liderami w kwestiach społecznych. Uważa się, że firmy, które przyjmują długofalową wizję strategii opartej na etycznych celach osiągają lepsze wyniki – powiedział Timothy Erblich, dyrektor generalny Ethisphere. Gratuluję wszystkim w PKN ORLEN znalezienia się w rankingu. – dodał.

Ocena najbardziej etycznych firm na świecie opiera się na systemie Ethics Quotient® (EQ) - metodologii wypracowanej przez Ethisphere Institute przy wsparciu międzynarodowego zespołu doradców, specjalizujących się w kwestiach związanych uczciwymi praktykami handlowymi. The Ethisphere Institute to niezależny ośrodek badawczy, promujący dobre praktyki i etykę w biznesie, a także zarządzanie z poszanowaniem standardów w relacjach z pracownikami, partnerami biznesowymi, inwestorami i regulatorami rynku. Misją Ethisphere Institute jest promowanie najlepszych praktyk w zakresie etyki korporacyjnej, aby pomóc organizacjom w ograniczeniu ryzyka i poprawie relacji z otoczeniem, inwestorami, partnerami biznesowymi, a także regulatorami rynku poprzez zapewnienie niezależnej weryfikacji etyki korporacyjnej.

Ranking firm dostępny jest na stronie https://worldsmostethicalcompanies.com/honorees