28.10.2019

PKN ORLEN rozwija program dla inwestorów indywidualnych

Za nami pierwszy w historii spółki Dzień Inwestora Indywidualnego, który cieszył się dużym zainteresowaniem. Pierwszy w Polsce długoterminowy program dla inwestorów indywidualnych - ORLEN W PORTFELU jest konsekwentnie rozbudowywany o nowe aktywności. Do końca roku zaplanowano kolejne inicjatywy, które obejmą przede wszystkim edukację na temat inwestowania. ORLEN W PORTFELU ma kolejnego partnera, dzięki czemu dołączenie do programu będzie jeszcze prostsze.

Inwestorzy indywidualni są solidnym filarem akcjonariatu firm w Europie i na świecie. Na rynku polskim jako pierwsi dostrzegliśmy ten potencjał i po blisko roku funkcjonowania programu, do ORLEN W PORTFELU zapisało się blisko 2500 akcjonariuszy indywidualnych. Wiemy, że kluczowe dla dalszego rozwoju naszej inicjatywy jest sukcesywne budowanie świadomości i wiedzy w zakresie inwestowania wśród obecnych i potencjalnych inwestorów. Dlatego mocno stawiamy na element edukacyjny programu i aktywizację inwestorów na rynkach kapitałowych - powiedział Daniel Obajtek, Prezes Zarządu PKN ORLEN.

Każdy może inwestować, choć lepiej najpierw poznać zasady funkcjonowania rynku kapitałowego. Dla osób, które do tej pory nie zetknęły się z giełdą specjalnie stworzyliśmy Akademię Inwestowania. Jej celem jest przybliżenie reguł funkcjonowania rynku kapitałowego, ale i zachęcenie do inwestowania długoterminowego, tak aby swoje środki lokować w sposób świadomy i odpowiedzialny – powiedziała Iwona Waksmundzka-Olejniczak, Dyrektor Wykonawczy ds. Strategii i Relacji Inwestorskich w PKN ORLEN.

Poza Akademią Inwestowania, w pogłębianiu wiedzy inwestorów indywidualnych na temat funkcjonowania rynku kapitałowego oraz działalności GRUPY ORLEN, pomoże pierwszy w historii spółki Dzień Inwestora Indywidualnego PKN ORLEN oraz seria spotkań z potencjalnymi akcjonariuszami, zorganizowanych w kilku miejscach w Polsce. 28 października br. PKN ORLEN, wspólnie ze Stowarzyszeniem Inwestorów Indywidualnych zaprosił inwestorów indywidualnych do Płocka, aby zaprezentować działalność Koncernu. Podczas wydarzenia uczestnicy dowiedzieli się między innymi o tym, jak z każdej baryłki ropy powstają dziesiątki różnych produktów, a także zwiedzili jedną z największych i najnowocześniejszych rafinerii w tej części świata.

Ponadto w ostatnim kwartale 2019, PKN ORLEN we współpracy z Giełdą Papierów Wartościowych organizuje regionalne konferencje kierowane do początkujących i średniozaawansowanych inwestorów giełdowych pt. „Inwestowanie długoterminowe na GPW”. W programie wydarzeń przewidziana jest dyskusja panelowa pt. „Jak zachęcić inwestorów indywidualnych do czynnego udziału w rynku kapitałowym oraz czy programy lojalnościowe są dobrym kierunkiem?”. Partnerami przedsięwzięcia są: Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych, BM PKO Banku Polskiego SA oraz autorzy blogów: Doradca.TV i Equity Magazine. Konferencje odbędą się w czterech lokalizacjach:

  • Warszawa - 30.10
  • Gdańsk - 6.11
  • Wrocław - 14.11
  • Rzeszów - 20.11

PKN ORLEN dąży też do sukcesywnego ułatwiania dostępu do programu ORLEN W PORTFELU. Dom Maklerski Noble Securities to już czwarta instytucja, za pośrednictwem której można zapisać się do programu. To również jeden z pierwszych domów maklerskich w Polsce, który już od ponad 25 lat świadczy kompleksowe usługi w zakresie rynku kapitałowego.

W Noble Securities już od ponad ćwierć wieku wspieramy swoich klientów na rynku kapitałowym oferując im szeroki wachlarz usług w zakresie prowadzenia i obsługi rachunków maklerskich, rachunków IKE i IKZE oraz doradztwa inwestycyjnego. Chętnie również włączamy się w inicjatywy, które dają możliwość poznania zasad funkcjonowania rynku kapitałowego. Wiedza na jego temat jest niezmiernie ważna by inwestor mógł w pełni wykorzystywać możliwości jakie daje giełda. Program ORLEN W PORTFELU jest niewątpliwie jedną z takich inicjatyw. Cieszymy się, że za naszym pośrednictwem zainteresowane osoby będą mogły przystąpić do programu i korzystać ze wszystkich benefitów jakie oferuje – mówi Iwona Ustach, Wiceprezes Zarządu Noble Securities.

Program ORLEN W PORTFELU został zainagurowany w listopadzie 2018 roku. Patronat merytoryczny nad programem objęło Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych, największa organizacja zrzeszająca indywidualnych inwestorów giełdowych w Polsce, która działa na rynku od 1999 roku. Uczestnicy programu ORLEN W PORTFELU uprawnieni są m.in. do korzystania z promocyjnej oferty paliwowej i pozapaliwowej na stacjach Koncernu. Warunkiem jest utrzymanie przez okres co najmniej jednego miesiąca kalendarzowego pakietu minimum 50 akcji PKN ORLEN na swoim rachunku maklerskim w BM PKO Banku Polskiego, DM mBanku, DM Banku Ochrony Środowiska lub DM Noble Securities. Akcjonariusze, którzy spełnią ten warunek, będą mogą skorzystać z 15 groszy rabatu na każdy litr paliwa VERVA, 10 groszy rabatu na każdy litr paliwa EFECTA oraz 10 groszy rabatu na każdy litr paliwa LPG. Udział w programie pozwoli zaoszczędzić nawet do 540 zł na paliwie rocznie. W ramach programu przewidziane jest także 10% upustu na produkty z oferty pozapaliwowej. Zniżki odnawiane są na kolejne miesiące, pod warunkiem utrzymywania przez uczestnika programu akcji PKN ORLEN.

Dodatkowe informacje na temat unikalnego programu PKN ORLEN dostępne są pod adresem: www.orlenwportfelu.pl

Materiały prasowe: