09.09.2019

Bezpieczniej przy szkołach dzięki współpracy VITAY i YANOSIK

Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego, w aplikacji YANOSIK ruszyła kolejna edycja akcji „Zwalniaj przy szkołach” promująca dobre nawyki kierowców mające na celu zwiększenie bezpieczeństwa na drogach. Jej uczestnicy zyskają szansę na nagrody w ramach programu VITAY.

Celem realizowanego już po raz czwarty projektu jest zwiększenie bezpieczeństwa dzieci na polskich drogach. Kierowcy za systematyczne, poprawne przejazdy przy szkołach będą mogli otrzymać kupon na punkty VITAY. W ramach akcji wytypowanych zostało ponad 1000 szkół z całej Polski. Kluczowym kryterium wyboru było położenie placówek przy stosunkowo niebezpiecznych miejscach np. w pobliżu bardzo ruchliwego pasa ruchu.

Chętnie angażujemy się w projekty które zwiększają świadomość kierowców, a przy tym, jak pokazały poprzednie edycje, znacząco wpływają na poprawę bezpieczeństwa na polskich drogach. W akcji „Zwalniaj przy szkołach” skupiamy się na miejscach szczególnie wrażliwych, czyli placówkach oświatowych. Program VITAY i Yanosik skupiają miliony kierowców, dlatego są świetnymi platformami do realizacji takich projektów – powiedział Jarosław Skorupa Dyrektor Wykonawczy ds. Marketingu w PKN ORLEN.

Do akcji można dołączyć poprzez aplikację Yanosik, która będzie na bieżąco informowała o poprawnym przejeździe jednego z wyznaczonych odcinków przy szkołach. Prawidłowe przejechanie trzech odcinków w tygodniu (każdy w innym dniu) upoważni do otrzymania kuponu na 1000 punktów VITAY. Nagrodę dostanie 3000 osób, które jako pierwsze uzbierają poprawne przejazdy w jednym tygodniu. Punkty, po zarejestrowaniu kodu na vitay.pl, można wymienić między innymi na hot doga czy kawę na stacjach paliw ORLEN.

Jako firma odpowiedzialna społecznie organizujemy wiele akcji zwiększających bezpieczeństwo na polskich drogach. Kampania „Zwalniaj przy szkołach” ma jednak dla nas wyjątkowe znaczenie, gdyż chodzi o najmłodszych uczestników ruchu. Dzieci, zwłaszcza te z pierwszych lat podstawówki mogą jeszcze nie znać zasad ruchu drogowego. Dlatego kierowcy, przede wszystkim w pobliżu takich miejsc jak szkoły, powinni zachować ostrożność i zwolnić – komentuje Jakub Wesołowski Dyrektor ds. Rozwoju Biznesu, Yanosik. – Baza obiektów objętych akcją to ponad 1000 szkół na terenie całej Polski. To uczniowie z tych placówek mogą być szczególnie narażeni na niebezpieczne sytuacje na drodze, gdyż są one położone obok ruchliwych dróg – dodaje.

Akcja potrwa do 27.10.2019. Placówki, które biorą udział akcji zostały wyszczególnione w aplikacji oraz na stronie https://yanosik.pl/vitay/info/bezpieczna-szkola