13.09.2019

Kolejny szpital zaopatrzony w specjalistyczny sprzęt ratujący życie dzięki Fundacji ORLEN – DAR SERCA

Użytkownicy programu lojalnościowego VITAY oraz aplikacji Yanosik przekazali za pośrednictwem Fundacji ORLEN – DAR SERCA blisko 60 tysięcy złotych na rzecz szpitala w Lipnie. Przekazana darowizna pozwoliła na zakup wiertarek ortopedycznych, które umożliwią skuteczniejsze przeprowadzanie skomplikowanych zabiegów w stanach nagłych, takich jak złamania.

Zakupiony sprzęt usprawni pracę lekarzy i da szansę na życie większej liczbie osób poszkodowanych, przede wszystkim w wypadkach drogowych. Wiertarki ortopedyczne pozwolą na poszerzenie zabiegów ortopedycznych o procedury, które wcześniej nie były możliwe, m. in. zespolenia śródszpikowe oraz osteosyntezy, endoprotezy stawu kolanowego i biodrowego czy rekonstrukcje więzadeł krzyżowych.

Uroczyste przekazanie symbolicznego czeku odbyło się 12 września w Lipnie. To kolejna darowizna przekazana w ramach rozpoczętej w marcu 2015 roku wspólnej akcji VITAY i twórców aplikacji Yanosik. Każdy kierowca może wesprzeć akcję, zbierając punkty VITAY za zakupy na stacjach ORLEN oraz za zgłaszanie zdarzeń drogowych za pomocą aplikacji Yanosik. Punkty trafiają następnie na wybrany przez kierowców cel charytatywny, który realizuje Fundacja ORLEN – DAR SERCA. Dzięki współpracy z Yanosikiem Fundacji udało się już zakupić m.in.: sprzęt ratownictwa drogowego dla Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sierpcu, specjalistyczny sprzęt medyczny służący rehabilitacji dzieci w Zespole Zakładów Opieki Zdrowotnej w Ostrowie Wielkopolskim oraz nowoczesne i trwałe kaski rowerowe dla 400 wychowanków Rodzinnych Domów Dziecka.