12.09.2019

ORLEN rozpoczyna nabór w programie Govtech Polska

Od dziś można zgłaszać wnioski o udział w programie „GovTech Polska – Aktywuj pomysły!”. To rządowa inicjatywa wspierająca współpracę spółek Skarbu Państwa i administracji publicznej z sektorem małych i średnich przedsiębiorstw z obszaru IT. PKN ORLEN zachęca wszystkich zainteresowanych do uczestnictwa w konkursie na opracowanie technologii usprawniającej transakcje mobilne na stacjach paliw.

Wyzwaniem, jakie ORLEN rzuca innowatorom z branży informatycznej, jest opracowanie rozwiązania pozwalającego na zautomatyzowaną identyfikację pojazdów tankowanych z wykorzystaniem istniejącej aplikacji mobilnej ORLENU mFlota. Poszukiwana technologia ma za zadanie udoskonalenie i zwiększenie bezpieczeństwa transakcji mobilnych dokonywanych na stacjach paliw. Oceniana będzie przede wszystkim użyteczność rozwiązania dla użytkownika końcowego, a także uniwersalność i skalowalność rozwiązania.

„Wiążemy duże nadzieje z konkursem i jesteśmy pewni, że współpraca z MŚP z sektora IT będzie owocna. Przedsmak tego mieliśmy już podczas konsultacji, które niedawno zakończyliśmy, a które spotkały się z olbrzymim zainteresowaniem i zaangażowaniem ze strony naszych potencjalnych partnerów” – powiedziała Patrycja Panasiuk, Dyrektor Biura Innowacji PKN ORLEN.

Doskonałą okazją do zadania pytań ekspertom ORLENU lub wyjaśnienia ewentualnych wątpliwości jest maraton dla programistów i webdeveloper HackYeah, który odbędzie się w Warszawie w dniach 14-15 września 2019 roku. Konsultanci będą do dyspozycji zainteresowanych w oficjalnej strefie ORLENU.

Program GovTech Polska wykorzystuje formułę konkursową, która jest alternatywą dla klasycznego postępowania przetargowego oraz sposobem na stworzenie skutecznego modelu pozyskiwania najnowszych technologii dla administracji publicznej oraz spółek Skarbu Państwa. Nie tylko pomaga wprowadzić sektor publiczny na ścieżkę rozwoju opartą o innowacje i nowoczesne technologie, ale też stwarza optymalne warunki do wdrażania najlepszych pomysłów utalentowanych jednostek z naszego kraju w sektorze publicznym. Celem programu jest usprawnienie dialogu między sektorem publicznym, a innowatorami: przedsiębiorcami MŚP, start-upami, środowiskiem naukowym oraz samymi obywatelami. Wszystkimi, którzy chcą znaleźć najbardziej innowacyjne i efektywne rozwiązania rzeczywistych wyzwań.

Na wnioski uczestników konkursu ORLEN czeka do 28 października.