04.09.2019

PKN ORLEN stawia na mobilne technologie

PKN ORLEN w ramach rozwoju segmentu detalicznego, stale poszukuje nowych, innowacyjnych rozwiązań, które jeszcze bardziej usprawnią obsługę na stacjach paliw. Wsparciem dla tych działań jest rządowa inicjatywa „GovTech Polska – Aktywuj pomysły!” Program ten napędza innowacje w sektorze publicznym oraz pozwala szybciej i efektywniej tworzyć e-usługi najwyższej jakości. To most łączący spółki Skarbu Państwa z małymi i średnimi przedsiębiorstwami w sektorze IT.

Jako lider rynku paliwowego w Polsce, uważnie wsłuchujemy się w głosy naszych klientów i wprowadzamy nowoczesne rozwiązania. W tym celu, jako pierwsi w Polsce wdrożyliśmy aplikację mobilną, która umożliwia płatność bezpośrednio przy dystrybutorze właśnie klientom indywidualnym. Stawiamy na ciągły rozwój innowacyjnych technologii w tym obszarze, stąd nasza obecność w programie GovTech - powiedziała Patrycja Panasiuk, Dyrektor Biura Innowacji PKN ORLEN.

Poszukiwana przez PKN ORLEN technologia ma za zadanie usprawnienie i zwiększenie bezpieczeństwa transakcji mobilnych dokonywanych na stacjach paliw. Ocenie będzie poddawana przede wszystkim użyteczność rozwiązania dla użytkownika końcowego, a także uniwersalność i skalowalność rozwiązania.

Program GovTech Polska, nie tylko pomaga wprowadzić sektor publiczny na ścieżkę rozwoju opartą o innowacje i nowoczesne technologie, ale też stwarza optymalne warunki do wdrażania najlepszych pomysłów utalentowanych jednostek z naszego kraju w sektorze publicznym. Celem programu jest usprawnienie dialogu między sektorem publicznym, a innowatorami: przedsiębiorcami MŚP, start-upami, środowiskiem naukowym oraz samymi obywatelami. Wszystkimi, którzy chcą znaleźć najbardziej innowacyjne i efektywne rozwiązania rzeczywistych wyzwań.

GovTech Polska wykorzystuje formułę konkursową, która jest alternatywą dla klasycznego postępowania przetargowego oraz sposobem na stworzenie skutecznego modelu pozyskiwania najnowszych technologii dla administracji publicznej oraz spółek Skarbu Państwa.

Na Forum ekonomicznym w Krynicy oficjalnie został ogłoszony start II edycji Programu Govtech Polska. Za tydzień, 12 września rozpocznie się nabór wniosków o udział w Programie.