19.09.2019

Rekordowe wsparcie ORLENu dla strażaków

PKN ORLEN przez 19 lat przeznaczył 14 milionów złotych, za pośrednictwem Fundacji ORLEN, na wsparcie straży pożarnej w Polsce, z czego tylko w ciągu dwóch ostatnich lat ponad 4 miliony złotych. W tegorocznej edycji programu „ORLEN dla Strażaków” środki finansowe przekazano aż 249 jednostkom. W uroczystej gali drugiej edycji programu „ORLEN dla Strażaków” udział wzięli Premier Mateusz Morawiecki i Prezes Zarządu PKN ORLEN Daniel Obajtek. 

Tegoroczne podsumowanie programu „ORLEN dla Strażaków” oraz uroczyste wręczenie symbolicznych czeków na łączną kwotę ponad 2 milionów odbyło się w Teatrze Małym w Tychach.

Dziękuję, że budujecie Polskę, która jest coraz bardziej bezpieczna. Jesteście postrzegani jako ten, co zawsze pomoże. To jest bardzo potrzebne społecznie - to spaja społeczeństwo. Macie niesamowity dar. Oprócz tego, że jesteście odważni i bohaterscy, to bardzo często służycie jako wzorzec. To dla mnie ogromna radość i duma być dzisiaj tutaj z Wami. Dziękuję za Wasze męstwo i odwagę. - powiedział Premier Mateusz Morawiecki.

W styczniu br. PKN ORLEN uruchomił program lojalnościowy dla strażaków zarejestrowanych w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym. Oznacza to, że obok pomocy systemowej ta grupa zawodowa otrzymała codzienne wsparcie w postaci rabatu 8 groszy za 1 litr paliwa na wszystkich stacjach ORLEN w Polsce.

Doceniamy poświęcenie i profesjonalizm polskich strażaków, dlatego od ponad 19 lat aktywnie angażujemy się we wsparcie ich trudnej, odpowiedzialnej i bardzo potrzebnej pracy. W tym czasie łącznie 14 milionów złotych trafiło do ochotniczych i państwowych jednostek straży pożarnej. Zależało nam również na codziennym wsparciu ich działalności stąd wdrożenie programu rabatowego dla członków tych formacji. Ważny był też dla nas w tym przypadku aspekt biznesowy – z ofertą dotarliśmy do ponad 100-tysięcznej grupy potencjalnych nowych klientów. To się opłaciło. Strażacy od stycznia do końca sierpnia tego roku zatankowali na ORLENie łącznie blisko 20 mln litrów paliwa, stając się jednym z najlepszych klientów flotowych – powiedział Daniel Obajtek, Prezes Zarządu PKN ORLEN.

Program „ORLEN dla Strażaków” jest realizowany przez PKN ORLEN nieprzerwalnie od 19 lat. W tym okresie udało się udzielić wsparcia ponad 1 500 jednostkom. Zostało ono przeznaczone m.in. na dofinansowanie zakupu sprzętu niezbędnego do walki z pożarami, klęskami żywiołowymi i innymi miejscowymi zagrożeniami na terenie całej Polski.

Fundacja ORLEN angażuje się w wiele projektów społecznych. W 2018 r. na realizację celów statutowych przeznaczono blisko 32,5 miliona złotych. Zdecydowana część tej kwoty, bo prawie 24 miliona złotych, pochodziła z darowizn PKN ORLEN. Z kolei spółki z GK ORLEN na wsparcie Fundacji przeznaczyły ponad 3,5 miliona złotych.