30.09.2020

PKN ORLEN rozwija program dla akcjonariuszy indywidualnych

​PKN ORLEN zwiększa dostępność programu ORLEN W PORTFELU, skierowanego do inwestorów indywidualnych. Koncern współpracuje już z sześcioma brokerami, którzy prowadzą ok. 60 proc. rachunków maklerskich w Polsce. Równolegle wprowadzane są kolejne udogodnienia dla uczestników programu, m.in. atrakcyjne rabaty dostępne w aplikacji ORLEN Pay. Z portalu orlenwportfelu.pl korzysta już ponad 120 tys. użytkowników, a ponad 7 tys. zdecydowało się dołączyć do samego programu.

- Jako jednemu z największych emitentów notowanych na GPW zależy nam na rozwoju polskiego rynku kapitałowego. Podstawą tego rozwoju jest edukacja, dlatego podejmujemy działania podnoszące świadomość inwestycyjną Polaków. Poza szerokim spektrum już prowadzonych inicjatyw edukacyjnych, niebawem ogłosimy szczegóły drugiej edycji Dnia Inwestora Indywidualnego PKN ORLEN, podczas którego będzie można bliżej poznać kolejny z obszarów działalności koncernu – mówi Daniel Obajtek, Prezes Zarządu PKN ORLEN.

Pierwszy w historii spółki Dzień Inwestora Indywidualnego, zorganizowany w ubiegłym roku, cieszył się dużym zainteresowaniem. Podczas wydarzenia inwestorzy mieli okazję poznać cykl produkcyjny związany z działalnością firmy. Główną atrakcją było jednak zwiedzanie Rafinerii w Płocku.

Dużym zainteresowaniem cieszy się Akademia Inwestowania. Udział w niej może wziąć każdy, kto chce poszerzyć swoją wiedzę o rynku kapitałowym. Uczestnicy Akademii Inwestowania mają możliwość zdobycia certyfikatu, sygnowanego przez CFA Society Poland. Bezpłatne i nieograniczone korzystanie z zasobów platformy edukacyjnej jest otwarte dla wszystkich zainteresowanych, nie tylko dla posiadaczy akcji Koncernu.

PKN ORLEN konsekwentnie rozwija program skierowany do akcjonariuszy indywidualnych, m.in. poprzez poszerzanie listy brokerów, u których można przystąpić do projektu. Do BM PKO BP, BM mBanku, Bossa.pl, BM Alior Banku oraz DM Noble Securities dołączył kolejny, szósty już – Santander Biuro Maklerskie.

- Dołączenie Santander Biuro Maklerskie do programu to kolejny krok w kierunku rozwoju programów lojalnościowych skierowanych do akcjonariuszy indywidualnych. Cieszymy się, że nasi inwestorzy mają coraz większy wybór spośród największych brokerów w Polsce. Liczymy, że zachęci to pozostałych emitentów do tworzenia kolejnych tego typu inicjatyw – podkreśla Iwona Waksmundzka-Olejniczak, Dyrektor Wykonawcza ds. Strategii i Relacji Inwestorskich w PKN ORLEN.

W ostatnim czasie PKN ORLEN uruchomił kolejny, obok projektów: Akademia Inwestowania i Praktycznie o Inwestowaniu, cykl edukacyjny – Fundamentalnie o Inwestowaniu. W przystępny sposób przybliża on podstawy analizy fundamentalnej spółek. We współpracy z portalem stockwatch.pl pokazane jest krok po kroku, jak profesjonalni inwestorzy poszukują atrakcyjnych, niedowartościowanych spółek do swoich portfeli inwestycyjnych, na co zwracać uwagę przy ocenie kondycji finansowej przedsiębiorstw oraz jak minimalizować ryzyko inwestycyjne.

Program ORLEN W PORTFELU został zainagurowany w listopadzie 2018 roku. Patronat merytoryczny nad programem objęło Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych, największa organizacja zrzeszająca indywidualnych inwestorów giełdowych w Polsce, która działa na rynku od 1999 roku. Uczestnicy programu ORLEN W PORTFELU uprawnieni są m.in. do korzystania z promocyjnej oferty paliwowej i pozapaliwowej na stacjach Koncernu. Warunkiem jest utrzymanie przez co najmniej jeden miesiąc kalendarzowy pakietu minimum 50 akcji PKN ORLEN na swoim rachunku maklerskim. Akcjonariusze, którzy spełnią ten warunek, mogą skorzystać z 15 groszy rabatu na każdy litr paliwa VERVA, 10 groszy rabatu na każdy litr paliwa EFECTA oraz 10 groszy rabatu na każdy litr paliwa LPG. Udział w programie pozwoli zaoszczędzić nawet do 540 zł na paliwie rocznie. W ramach programu udostępniono także 10 proc. upustu na produkty z oferty pozapaliwowej. Zniżki odnawiane są na kolejne miesiące, pod warunkiem utrzymywania przez uczestnika programu akcji PKN ORLEN.

Dodatkowe informacje na temat unikalnego programu PKN ORLEN dostępne są pod adresem: www.orlenwportfelu.pl