28.04.2021

ORLEN rozpoczyna sezon żeglarski

PKN ORLEN uruchamia swoje stacje nawodne na Mazurach, nad morzem oraz nad Zalewem Zegrzyńskim. Miłośnicy sportów wodnych będą mogli korzystać z nadbrzeżnych stacji paliw ORLEN już od długiego weekendu majowego.

Na motorowodniaków i żeglarzy w okresie od maja do września 2021 r. będzie czekać sześć stacji ORLEN:

  • Piękna Góra, Przystań SAILOR, stacja czynna w godz. 09:00 - 21:00
  • Sztynort, T.I.G.A. Marina, stacja czynna w godz. 09:00 - 21:00
  • Węgorzewo, Ośrodek ZHP „Mamry”, stacja czynna w godz. 09:00 - 21:00
  • Mikołajki, Wioska Żeglarska, stacja czynna w godz. 09:00 - 21:00
  • Nieporęt, Wojska Polskiego, stacja czynna w godz. 08:00 - 20:00
  • Puck, Lipowa, stacja czynna w godz. 09:00 - 18:00

Uruchomienie stacji w Giżycku, ze względu na trwającą modernizację nabrzeża, planowane jest na drugą połowę czerwca tego sezonu. Tymczasowo jej funkcję przejmie obiekt w Pięknej Górze, który zlokalizowany jest zaledwie ok. 4 km dalej (kanałem Giżyckim i następnie jeziorem Kisajno).

Stacje wodne, poza produktami paliwowymi, takimi jak olej napędowy i benzyna bezołowiowa 95, oferują także artykuły spożywcze i przemysłowe. Płatności można dokonać za pomocą kart płatniczych oraz aplikacji mobilnej ORLEN Pay. Za wszystkie zakupy klienci mogą otrzymać punkty VITAY.

Stacje paliw ORLEN na wodzie eliminują uciążliwe dla motorowodniaków i żeglarzy uzupełnianie paliwa za pomocą kanistrów. Stacje wodne zostały zaprojektowane i wybudowane z troską o ochronę środowiska naturalnego i są całkowicie bezpieczne dla gruntów i wód. Stacje posiadają dwupłaszczowe zbiorniki, 24-godzinny system zdalnego pomiaru i wykrywania wycieków. Dodatkowym zabezpieczeniem jest osłona modułu zbiornika w postaci bezodpływowej betonowej tacy, która zapobiega ewentualnemu przenikaniu zanieczyszczeń do gruntu. Dla zabezpieczenia paliwa przed niekontrolowanym wyciekiem podczas tankowania stosuje się przeciwrozlewowe rękawy sorbcyjne, przeznaczone do zatrzymania nawodnych rozlewów paliwa lub olejów. Podczas tankowania działa także hermetyczny system odsysania par, który zapobiega wydostaniu się oparów paliwa do atmosfery.

Materiały prasowe: