13.09.2021

PKN ORLEN uhonorował sportowców kończących kariery 

​Joanna Fiodorow, Kamila Lićwinko oraz Piotr Małachowski to sportowcy, którzy przez lata dostarczali polskim kibicom niezwykłych emocji. Dziś wielokrotni medaliści najważniejszych imprez sportowych na świecie, przez lata wspierani przez PKN ORLEN, pojawili się w warszawskiej siedzibie firmy, gdzie otrzymali gratulacje i podziękowania za wybitne osiągnięcia.

– PKN ORLEN wspiera polski sport, inwestując w rozwój sportu zawodowego jak i amatorskiego. Współpracujemy zarówno ze związkami i klubami sportowymi, jak i indywidualnie z grupą kilkudziesięciu wybitnych sportowców. Bardzo mocno wspieramy także dzieci i młodzież, które w przyszłości zastąpią dzisiejszych medalistów. Cieszy nas, że mogliśmy uczestniczyć w sukcesach osiąganych przez zawodników z Grupy Sportowej ORLEN. Joanna Fiodorow, Kamila Lićwinko i Piotr Małachowski przez lata dawali nam powód do dumy, dostarczając kibicom wielu emocji podczas reprezentowania Polski na najważniejszych imprezach sportowych na świecie – mówi Daniel Obajtek, Prezes Zarządu PKN ORLEN.

Fiodorow to m.in. srebrna medalistka mistrzostw świata z 2019 roku, dwukrotna medalistka mistrzostw Europy, a także wielokrotna medalistka mistrzostw Polski w rzucie młotem. Kamila Lićwinko w 2017 roku zdobyła brązowy medal Mistrzostw Świata i do dziś jest rekordzistką Polski w skoku wzwyż – zarówno na hali, jak i otwartym stadionie. Piotr Małachowski to legenda rzutu dyskiem. Dwukrotny srebrny medalista olimpijski, trzykrotny medalista mistrzostw świata – w tym złoty z 2015 roku – oraz dwukrotny mistrz Europy przez lata gościł w ścisłej światowej czołówce w swojej konkurencji.

Grupa Sportowa ORLEN, do której należą Joanna Fiodorow, Kamila Lićwinko i Piotr Małachowski, zrzesza w swoich szeregach ponad 30 znakomitych sportowców. Cały czas reprezentują ją między innymi Anita Włodarczyk, Paweł Fajdek czy Justyna Święty-Ersetic. Ponadto, PKN ORLEN wspiera Polski Komitet Olimpijski, Polski Komitet Paraolimpijski, Polski Związek Piłki Siatkowej czy przedstawicieli sportów motorowych z Robertem Kubicą, Bartłomiejem Marszałkiem i Bartoszem Zmarzlikiem na czele.

Materiały prasowe: