08.02.2022

Uwaga na oszustów!

PKN ORLEN ostrzega przed pojawiającymi się w internecie oszustami podszywającymi się pod Koncern.

PKN ORLEN nigdy nie wysyła do klientów żadnych maili zachęcających do inwestycji w instrumenty finansowe z szybkimi i wysokimi zyskami. Przedstawiciele Koncernu nigdy też nie dzwonią do klientów z propozycją indywidualnych inwestycji. To oszuści podszywają się pod ORLEN i bezprawnie wykorzystują nazwę, znaki firmowe i wizerunki przedstawicieli Koncernu, a ostatnio nawet osób medialnych znanych z pierwszych stron gazet, aktorów i dziennikarzy, proponując fałszywe inwestycje w handel m.in. ropą i gazem.

PKN ORLEN prowadzi szeroką akcję informacyjną w Internecie, m.in. na stronie orlen.pl i na portalu orlenwportfelu.pl oraz w mediach społecznościowych, ostrzegając przed oszustami, którzy składają fałszywe propozycje zyskownych inwestycji.

Ostrzegamy przed oszustami od momentu pojawienia się w Internecie ich nieprawdziwych ofert. Koncern na bieżąco prowadzi działania w celu blokowania bezprawnych postów i profili w serwisach społecznościowych oraz fałszywych stron www. Na wniosek PKN ORLEN prokuratura prowadzi postępowania dotyczące tych oszustw.

Informujemy, że fałszywe ogłoszenia najczęściej pojawiają się na portalach internetowych i w mailingach. Przestrzegamy przed odpowiadaniem na tego typu oferty. I przypominamy, że inwestowanie w akcje PKN ORLEN przez klientów indywidualnych może odbywać się wyłącznie poprzez licencjonowane domy maklerskie lub banki prowadzące działalności maklerską.

Bezpośrednia komunikacja PKN ORLEN do potencjalnych inwestorów jest prowadzona wyłącznie przez oficjalne strony orlen.pl i orlenwportfelu.pl lub oficjalne profile w mediach społecznościowych twitter.com/PKN_ORLEN, facebook.com/ORLENOfficial i youtube.com/PKNORLENSA_official. Raz jeszcze podkreślamy, że PKN ORLEN nigdy nie telefonuje do klientów z propozycją indywidualnych inwestycji.

Prosimy więc o zachowanie szczególnej ostrożności i zgłaszanie fałszywych ogłoszeń oraz prób oszustw na adres media@orlen.pl lub właściwym organom ścigania.