01.03.2022

Tankując na stacjach ORLEN możesz pomóc Ukrainie

PKN ORLEN rozpoczął akcję w ramach programu VITAY, wpierającą pomoc humanitarną dla Ukrainy. Za każde 1000 punktów VITAY przekazane przez użytkowników programu lojalnościowego, Fundacja ORLEN przeznaczy 5 zł na pomoc Ukrainie, a za każde 5000 punktów – 25 zł. W ramach tej społecznej inicjatywy Grupy ORLEN, możliwe jest przekazywanie wielokrotności punktów.

– Jesteśmy solidarni z Ukrainą i działamy tak, aby nasza pomoc była kompleksowa. Dlatego obok uruchomienia akcji dobroczynnej w ramach programu VITAY, zorganizowaliśmy transport i udostępniliśmy nasz obiekty hotelowe w Płocku uchodźcom z Ukrainy. Schronienie znalazło w nim już kilkadziesiąt osób – głównie matki z dziećmi. Na naszych stacjach paliw przy granicach organizujemy ogrzewane namioty z napojami i gorącymi przekąskami dla potrzebujących. Wspólnie z PKP Intercity odpowiedzieliśmy też na apel ukraińskich kolejarzy i przekazaliśmy żywność ze stacji ORLEN dla Kijowa. Organizujemy też zbiórkę darów rzeczowych wśród pracowników, angażujemy naszych wolontariuszy. W pomoc zaangażowana jest cała Grupa ORLEN – mówi Daniel Obajtek, Prezes Zarządu PKN ORLEN.

To kolejna akcja w ramach programu VITAY, w ramach której użytkownicy mogą przeznaczyć zebrane punktu na wsparcie celów społecznych. Z inicjatywy klientów programu lojalnościowego, w 2020 r. PKN ORLEN wsparł zakup niezbędnego sprzętu medycznego potrzebnego do walki z koronawirusem. Na ten cel przeznaczono łącznie blisko 80 mln punktów VITAY, co przełożyło się na kwotę ok. 400 tys. zł.

Fundacja ORLEN w Programie VITAY

Materiały prasowe: