Wsparcie Muzeum Narodowego w Warszawie

Jesteśmy dumnym mecenasem Muzeum Narodowego w Warszawie, jednej z najstarszych i największych placówek muzealnych w Polsce.

Nasze wsparcie obejmuje zarówno bieżącą działalności Muzeum, organizację stałych i czasowych wystaw, ale też projekty specjalne czy edukacyjne. Jego zbiory liczą około 830 tys. dzieł sztuki polskiej i światowej, od antyku do współczesności. Obejmują malarstwo, rzeźbę, rysunki oraz ryciny, fotografie, numizmaty, a także przedmioty sztuki użytkowej i wzornictwo. Chcemy, aby były dostępne dla jak najszerszej publiczności, dlatego angażujemy się w promocję różnorodnych wydarzeń, od Galerii Malarstwa Polskiego po wystawę stałą prezentującą najlepsze przykłady współczesnego polskiego wzornictwa.  

W ubiegłym roku, przy wsparciu ORLEN, uruchomiono Cyfrowe Muzeum Narodowe. Dzięki digitalizacji zbiorów są one dostępne on-line. Projekt cieszy się ogromnym zainteresowaniem – każdego dnia korzystają z niego 2 tys. użytkowników. W ramach projektu odbyło się już ponad 1000 lekcji on-line oraz webinariów dla szkół – tak z Polski, jak i z zagranicy.