Współpraca z Narodowym Instytutem Fryderyka Chopina

​​Twórczość Fryderyka Chopina – wizytówka polskiej kultury na świecie. 

Od wielu lat angażujemy się w promocję twórczości wybitnego polskiego kompozytora. W ramach współpracy z Narodowym Instytutem Fryderyka Chopina wspieraliśmy m.in. międzynarodowy festiwal Chopin i Jego Europa, Koncerty Urodzinowe i Koncerty Requiem. Najważniejszym wydarzeniem objętym mecenatem ORLEN jest jednak Konkurs Chopinowski, jedna z największych imprez kierowana do miłośników muzyki poważnej z całego świata.  

Nie zapominamy też o kolejnych pokoleniach. Wraz z Narodowym Instytutem Fryderyka Chopina organizujemy Ogólnopolski Konkurs im. Fryderyka Chopina w Katowicach promujący młodych polskich pianistów. Wspieramy także programy edukacyjne skierowane do dzieci i młodzieży, w tym m.in. Małą Akademię Chopinowską oraz Młode Talenty. 

Chcemy, by twórczość Fryderyka Chopina docierała do jak najszerszej grupy odbiorców. Dlatego – jako wyłączny mecenas Instytutu – konsekwentnie wspieramy zakup dzieł związanych z kompozytorem. Dzięki naszemu zaangażowaniu Muzeum Fryderyka Chopina w Warszawie wzbogaciło się m.in. o rękopisy kompozytora – dwa listy oraz wyjątkową „Balladę g-moll” zainspirowaną balladami Adama Mickiewicza.  

Twórczość Fryderyka Chopina stanowi ważną część polskiego dziedzictwa narodowego. Jest wizytówką naszego kraju na świecie. Wspierając NIFC nie tylko promujemy polską kulturę, ale także umacniamy pozycję marki ORLEN.