Wsparcie Teatru Wielkiego - Opery Narodowej w Warszawie i Akademii Operowej

ORLEN jest mecenasem Teatru Wielkiego - Opery Narodowej, największej sceny operowej w Europie, słynącej z ambitnego repertuaru i gwiazd światowego formatu. 

Teatr Wielki - Opera Narodowa to jedna z najważniejszych instytucji kultury objętych mecenatem ORLEN. Chcemy promować polską twórczość na całym świecie, docierając do jak najszerszego grona odbiorców. Dzięki naszemu zaangażowaniu udało się zrealizować już ponad 60 niezwykłych wydarzeń kulturalnych oraz 40 angażujących projektów edukacyjnych. Wernisaże i wystawy, które wspieraliśmy, zobaczyło „na żywo” już ponad 20 tys. osób.  

Także w dobie pandemii dokładamy wszelkich starań, aby wspomagać świat kultury – dzięki temu odbyło się ponad 100 wydarzeń on-line transmitowanych do szerokiej publiczności za pośrednictwem platformy VOD, serwisów internetowych i mediów społecznościowych.  

Wsparcie, które uzyskała Akademia Operowa, pozwala na rozwój artystyczny młodych, utalentowanych adeptów sztuki operowej. Umożliwia doskonalenie umiejętności pod kierunkiem znakomitych pedagogów oraz zdobywanie bezcennego doświadczenia zawodowego. Wychowankowie Akademii są wysoko cenieni na arenie międzynarodowej – zdobywają laury w najważniejszych konkursach i występują w najlepszych teatrach oraz studiach operowych na świecie.