Sponsoring sportu amatorskiego

Popularyzujemy aktywność fizyczną i profilaktykę zdrowia. Aktywizujemy lokalne społeczności, budując więzi społeczne.

Tylko w 2020 roku ORLEN wsparł 70 instytucji, przedsięwzięć sportowych, klubów i stowarzyszeń́. W naszych projektach wzięło udział 327 tys. dzieci z całego kraju.  

Wspieramy zawody biegowe łączące pokolenia i lokalne społeczności. 

Rykowisko Ultra Trail 

Zawody są skierowane przede wszystkim do miłośników sportu i rekreacji oraz pasjonatów biegania w terenie. Trasy poprowadzone są szlakami turystycznymi w pięknej scenerii lasów i jezior. Projekt pozwala nam na to, by popularyzować bieganie jako przyjemną formę ruchu i zdrowego spędzania czasu. Integrujemy również społeczność biegaczy i promujemy biegi crossowe oraz długodystansowe, a przez te działania również tereny Gostynińsko-Włocławskiego Parku Krajobrazowego.  

Bieg Uliczny NSZZ Regionu Płockiego ,,Solidarność’’ im. Krzysztofa Zywera 

Od kilku lat współpracujemy z Regionem Płockim NSZZ ,,Solidarność’’ z siedzibą w Płocku przy organizacji biegu na dystansie 7,8 km, którego trasa biegnie ulicami Starego Miasta w Płocku. Wydarzenie cieszy się zainteresowaniem wśród członków „Solidarności” i wielu płocczan. W 2021 roku planowana jest już XXI edycja Biegu Ulicznego im. Krzysztofa Zywera. W ten sposób upowszechniamy bieganie jako formę rekreacji i zdrowego stylu życia wśród dzieci, młodzieży i dorosłych – osób z powiatu płockiego, gostynińskiego, sierpeckiego i płońskiego. 

Klub Jeździecki w Łącku  

Zawody organizowane przez Klub Jeździecki Łąck przy Stadzie Ogierów w Łącku umożliwiają jeźdźcom sprawdzenie ich umiejętności i stopień wytrenowania koni w zaprzęgach jednokonnych i parokonnych, w skokach przez przeszkody oraz w ujeżdżeniu. Zawody cieszą się zainteresowaniem społeczności lokalnej, jak również pasjonatów jeździectwa z całej Polski. 

Klub Szachowy Hetman Płock 

W ostatnim czasie szachy ponownie zyskują popularność, ale ORLEN wspiera szkolenie entuzjastów tej dyscypliny od wielu lat. Nasz projekt obejmuje szkolenie dzieci i młodzieży oraz drużyn juniorów i seniorów uczestniczących w rozgrywkach ligowych, mistrzowskich oraz w pozostałych turniejach.  

Wspierana przez ORLEN drużyna seniorów będzie występować w Ekstralidze Szachowej. W Płocku zostanie zorganizowanych osiem turniejów, w tym trzy ogólnopolskie, m.in. w szachach klasycznych, szachach szybkich i szachach błyskawicznych. Szkoleniem zostanie objętych około 50 członków Klubu Szachowego Hetman Płock.