Wsparcie polskiego motorsportu

Dyscypliny motorsportowe są nierozerwalnie związane z działalnością biznesową PKN ORLEN. Dlatego firma od lat wspiera polskich zawodników oraz młodych adeptów sportów motorowych. 

Od ponad 20 lat ORLEN Team jest zespołem zrzeszającym czołowych przedstawicieli polskiego motorsportu, na czele z pierwszym polskim kierowcą w historii Formuły 1 – Robertem Kubicą, dwukrotnym indywidualnym mistrzem świata na żużlu – Bartoszem Zmarzlikiem, czy też wielokrotnym uczestnikiem Rajdu DAKAR – Kubą Przygońskim. Wspierani przez nas zawodnicy odnoszą międzynarodowe sukcesy w czołowych seriach wyścigowych. 

ORLEN Team bierze udział nie tylko w rajdach i wyścigach drogowych. W jego skład wchodzi również najszybszy polski motorowodniak – Bartek Marszałek, znana z niesamowitych powietrznych akrobacji Grupa Żelazny, a także wielokrotny paralotniarski mistrz świata i mistrz Europy – Wojtek Bógdał.  

W 2019 roku Grupa ORLEN została także oficjalnym sponsorem Żużlowej Reprezentacji Polski, przyczyniając się tym samym do jej rozwoju. Polscy żużlowcy są ośmiokrotnymi złotymi medalistami Drużynowego Pucharu Świata. W 2019 oraz 2020 roku podczas Speedway of Nations polska drużyna, pod skrzydłami ORLENU, dołożyła dwa srebrne medale do swojego bogatego zbioru zwycięstw i tytułów.  

PKN ORLEN współpracuje nie tylko z utytułowanymi i najbardziej rozpoznawalnymi polskimi kierowcami, ale również z tymi, którzy mają szansę na to, by w przyszłości pójść w ich ślady. Akademia ORLEN Team od lat wspiera rozwój najzdolniejszych młodych kartingowców, którzy zbierają doświadczenia potrzebne do wyścigów na najwyższym światowym poziomie.