Wsparcie polskiego motorsportu
Dyscypliny motorsportowe są nierozerwalnie związane z działalnością biznesową ORLEN. Dlatego firma od lat wspiera polskich zawodników oraz młodych adeptów sportów motorowych.
Od ponad 20 lat ORLEN Team jest zespołem zrzeszającym czołowych przedstawicieli polskiego motorsportu, na czele z pierwszym polskim kierowcą w historii Formuły 1 – Robertem Kubicą, dwukrotnym indywidualnym mistrzem świata na żużlu – Bartoszem Zmarzlikiem, czy też wielokrotnym uczestnikiem Rajdu DAKAR – Kubą Przygońskim. Wspierani przez nas zawodnicy odnoszą międzynarodowe sukcesy w czołowych seriach wyścigowych.
ORLEN Team bierze udział nie tylko w rajdach i wyścigach drogowych. W jego skład wchodzi również najszybszy polski motorowodniak – Bartek Marszałek, znana z niesamowitych powietrznych akrobacji Grupa Żelazny, a także wielokrotny paralotniarski mistrz świata i mistrz Europy – Wojtek Bógdał.
W 2019 roku Grupa ORLEN została także oficjalnym sponsorem Żużlowej Reprezentacji Polski, przyczyniając się tym samym do jej rozwoju. Polscy żużlowcy są ośmiokrotnymi złotymi medalistami Drużynowego Pucharu Świata. W 2019 oraz 2020 roku podczas Speedway of Nations polska drużyna, pod skrzydłami ORLENU, dołożyła dwa srebrne medale do swojego bogatego zbioru zwycięstw i tytułów.
ORLEN współpracuje nie tylko z utytułowanymi i najbardziej rozpoznawalnymi polskimi kierowcami, ale również z tymi, którzy mają szansę na to, by w przyszłości pójść w ich ślady. Akademia ORLEN Team od lat wspiera rozwój najzdolniejszych młodych kartingowców, którzy zbierają doświadczenia potrzebne do wyścigów na najwyższym światowym poziomie.