Współpraca z Polskim Komitetem Paraolimpijskim i Olimpijskim

Wspierając polskich olimpijczyków i paraolimpijczyków, chcemy motywować Polaków do uprawiania sportu.

Sport już od lat stanowi integralny element długofalowej strategii sponsoringowej ORLEN. Konsekwentnie i z sukcesami wspieramy przygotowania polskich sportowców do walki o najwyższe trofea podczas Igrzysk Olimpijskich i Paraolimpijskich.  

W przeszłości ORLEN z powodzeniem wspierał Polską Reprezentację Olimpijską podczas Igrzysk Olimpijskich w Turynie (2006), Vancouver (2010), Londynie (2012) oraz Rio de Janeiro (2016). W 2017 roku rozszerzyliśmy naszą współpracę i zostaliśmy Sponsorem Strategicznym Polskiego Komitetu Olimpijskiego oraz Polskiej Reprezentacji Olimpijskiej. Jest to dla nas ogromny zaszczyt, ale też odpowiedzialność wobec milionów Polaków, w których życiu sport odgrywa ważną rolę. Zaangażowanie ORLEN daje Polskiemu Komitetowi Olimpijskiemu oraz sportowcom możliwość stałego rozwoju i osiągania sukcesów. Nasza pomoc obejmuje również takie działania Komitetu, jak edukacja olimpijska, opieka nad olimpijczykami, promocja fair-play i propagowanie zdrowego, sportowego stylu życia. 

Jako największy sponsor polskiego sportu czujemy się zobowiązani również do wspierania zawodników z niepełnosprawnościami. Od paraolimpiady w Londynie w 2012 roku ORLEN wspomaga ich w ramach autorskiego programu PEŁNIA ŻYCIA Fundacji ORLEN. Po sukcesach medalowych na Igrzyskach Paraolimpijskich w Rio de Janeiro Fundacja ORLEN objęła opieką indywidualną wielu sportowców – dziś grono stypendystów liczy 33 osoby. 

W 2016 roku zostaliśmy sponsorem Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego. W ramach tej współpracy – tylko w 2020 roku – zrealizowano 30 projektów, w tym ParaSki4Europe. W akcji wzięło udział aż 150 sportowców z 17 krajów Europy. Dzięki partnerstwu odbyło się także wiele zawodów sportowych, w tym aż dziesięć w randze Grand Prix i mistrzostw Polski oraz cztery lekcje WF z paraolimpijczykiem.