ORLEN dumnym sponsorem polskich olimpijczyków

Polscy olimpijczycy przygotowują się do najważniejszej imprezy sportowej na świecie. Biało-czerwonych w Paryżu po raz kolejny wspierać będzie ORLEN - Sponsor Strategiczny Polskiego Komitetu Olimpijskiego oraz Polskiego Komitetu Paralimpijskiego, a jednocześnie reprezentacji olimpijskiej.

ORLEN jako największy i najaktywniejszy sponsor polskiego sportu od lat wspiera poczynania olimpijczyków. Koncern towarzyszył biało-czerwonym już podczas przygotowań do igrzysk w Atenach w 2004 roku. W 2016 roku nawiązano także współpracę z Polskim Komitetem Paralimpijskim. Wraz z rosnącym zaangażowaniem sponsoringowym rok później ORLEN został Sponsorem Strategicznym obu polskich komitetów.

Współpraca z PKOl i PKPar to długofalowa stabilność finansowa dla obu komitetów. Zaangażowanie koncernu umożliwia polskiej reprezentacji olimpijskiej dumne reprezentowanie kraju podczas najważniejszej imprezy sportowej na świecie. Wsparcie umożliwia także udział Młodzieżowej Reprezentacji w Młodzieżowych Igrzyskach Olimpijskich czy Olimpijskich Festiwalach Młodzieży Europy. Zaangażowanie ORLEN dotyczy także opieki nad zawodnikami, promocji zdrowej rywalizacji sportowej oraz zasad olimpizmu i idei olimpijskiej.

Zaangażowanie koncernu umożliwiło polskim sportowcom przygotowania i wyjazd na Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Pjongczang oraz Pekinie, a także letnie IO w Tokio i Paryżu. 

Igrzyska Olimpijskie w Paryżu rozpoczną się 26 lipca 2024 roku i potrwają do 11 sierpnia. Do stolicy Francji pojedzie około 200 polskich sportowców. Pewni występu już teraz są kandydaci do medali, czyli m.in. lekkoatleci i reprezentacje siatkarek i siatkarzy.

Koncern wesprze także paralimpijczyków przygotowujących się do Igrzysk Paralimpijskich. ORLEN od lat wspiera sportowców i popularyzuje sport wśród osób z niepełnosprawnościami. Pomoc koncernu kierowana do tej grupy obejmuje blisko 5 tys. osób. Ponadto koncern promuje amatorską aktywność sportową jako Sponsor Tytularny ORLEN Paralympic Run. W 2023 roku odbyła się trzecia edycja imprezy, promuje integrację zawodowców z amatorami i aktywność fizyczną osób o różnym poziomie niepełnosprawności.