O firmie

Fundacja ORLEN Unipetrol

Działająca w Czechach Fundacja ORLEN Unipetrol została założona w 2016 rok. Główną misją organizacji jest wspieranie edukacji i popularyzacja nauki, w szczególności nauk przyrodniczych i technicznych.


Fundacja realizuje program stypendialny przeznaczony dla uczniów szkół średnich i studentów, którzy wyróżniają się ponadprzeciętnymi wynikami w nauce i talentami w dziedzinie nauk przyrodniczych, ze szczególnym uwzględnieniem chemii i technologii. Z kolei program grantowy kierowany jest do przedszkoli, szkół podstawowych i ponadgimnazjalnych na rozwijanie działalności edukacyjnej oraz realizację ciekawych projektów naukowych. Fundacja prowadzi również program stypendiów pedagogicznych dla nauczycieli.

Podróż do świata chemii

Fundacja organizuje konferencje poświęcone innowacyjnej edukacji i jej aktualnym trendom oraz warsztaty dla nauczycieli. Ich celem jest inspirowanie nauczycieli do prowadzenia lekcji w taki sposób, by nauka była przyjemniejsza, a uczniowie bardziej zadowoleni. Do najważniejszych projektów fundacji należą: Plastik i jego magiczna walizka, Cudowny dzień z chemią, Latający nauczyciel, Konferencja 4EDU, Letnie warsztaty dla nauczycieli, wykłady dla studentów Piątki z nauką, mobilne Laboratorium EDUbus.

Fundacja współpracuje również z wieloma organizacjami non profit, często angażując się w bieżące wydarzenia społeczne i zdarzenia nadzwyczajne. Od 2002 roku ORLEN Unipetrol jest partnerem strategicznym Uniwersytetu Chemii i Techniki w Pradze. Wsparcie przekazane uczelni jest przeznaczane na cele edukacyjne i rozwojowe. Fundacja ORLEN Unipetrol współpracuje również z gminami wokół zakładów produkcyjnych (Litvínov, Kralupy nad Vltavou i Neratovice).