16.06.2023

ORLEN świętował razem z mieszkańcami gminy Stara Biała

16 czerwca w Białej koło Płocka rozpoczął się dwudniowy, rodzinny festyn z okazji obchodów 50-lecia gminy Stara Biała. W organizację tego święta zaangażował się ORLEN, który pierwszego dnia zorganizował widowiskowy pokaz laserowy, a drugiego przygotował akcję „ORLEN dobrym sąsiadem”, promującą edukację i bezpieczeństwo na drogach. Wszystkie atrakcje dostarczyły uczestnikom wydarzenia mnóstwa wrażeń i uśmiechu.

ORLEN przygotował dla odwiedzających symulatory dachowania i zderzenia oraz symulatory jazdy eko i rajdów WRC (Rajdowe Mistrzostwa Świata). Miłośnikom nowinek technologicznych nie zabrakło gogli VR, które posłużyły m.in. do nauki udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz alkogogli, które wykorzystano na torze przeszkód i przy refleksomierzu. Dla najmłodszych uczestników zorganizowano zawody na rowerkach biegowych oraz liczne konkursy i zabawy z nagrodami.

– Jesteśmy świadomi swojego wpływu na otoczenie i sąsiedztwo, w którym jako firma na co dzień funkcjonujemy. Dobre relacje ze społecznościami lokalnymi oparte na wzajemnym zrozumieniu i szacunku to jeden z priorytetów naszej działalności. Staramy się wsłuchiwać w potrzeby i oczekiwania otoczenia oraz odpowiadać na nie, podejmując szereg inicjatyw. Zależy nam na tym, żeby być dobrym sąsiadem, dlatego, między innymi, angażujemy się w lokalne wydarzenia, takie jak 50-lecie gminy Stara Biała, na której terenie powstaje jedna z naszych największych inwestycji, czyli Kompleks Olefiny III – powiedziała Agata Górnicka, Dyrektor Biura Relacji z Otoczeniem w ORLEN.

Dla młodych mieszkańców gminy ORLEN przygotował mobilną pracownię chemiczną, czyli naukobus pod nazwą „Być jak Ignacy”. Busowi nazwanemu na cześć Ignacego Łukasiewicza towarzyszyło stoisko, przy którym odbywały się wyjątkowe eksperymenty, m.in. z wykorzystaniem ognia. Odwiedzający mogli zobaczyć, jak tworzy się specjalne efekty, na granicy magii i nauki.

– Mieszkańcy naszej gminy to nie tylko najbliżsi sąsiedzi zakładu produkcyjnego ORLEN, ale to także często pracownicy tej firmy. Cieszymy się więc, że ORLEN zaangażował się w organizację naszego święta i aktywnie uczestniczy w życiu naszej społeczności – podsumował Sławomir Wawrzyński, Wójt Gminy Stara Biała.

ORLEN uczestniczył w jubileuszu gminy Stara Biała w ramach programu „ORLEN dobrym sąsiadem”, którego beneficjentami są społeczności lokalne. Celem programu jest budowanie trwałych i pozytywnych relacji, opartych na partnerstwie, uczciwości, szacunku i zaufaniu. ORLEN jest otwarty na potrzeby otoczenia, w którym funkcjonują zakłady produkcyjne spółki.