27.02.2003

2003 roku W trosce o publiczne bezpieczeństwo

W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców województwa mazowieckiego, PKN ORLEN S.A. przekazał Komendzie Wojewódzkiej Policji z siedzibą w Radomiu, w formie darowizny 14 samochodów osobowych. Dziesięć pojazdów otrzyma Komenda Miejska Policji w Płocku, cztery auta trafią do Komendy Policji w Radomiu. Stróże prawa otrzymali także trzynaście zestawów sprzętu komputerowego.

Polski Koncern Naftowy ORLEN S.A. przekazał 14 samochodów osobowych oraz sprzęt komputerowy dla Komendy Wojewódzkiej Policji z siedzibą w Radomiu. Darowizna została przekazana z myślą o bezpieczeństwie mieszkańców województwa mazowieckiego. Jest również wyrazem uznania dla policji za sprawne przeprowadzenie pod koniec ubiegłego toku, akcji wykrycia sprawców napadu i zabójstwa pracownika stacji paliw PKN ORLEN SA. Symboliczny moment wręczania kluczyków oraz sprzętu komputerowego odbył się w trakcie otwarcia XIII Etapu Programu Fundacji Sportu w policji "Fair Play" na terenie obiektu Klubu Sportowego Wisła SSA Płock.
Niedostateczne środki finansowe, od lat przeznaczane na Policję powodują, że wiele Komisariatów z terenu Płocka i województwa mazowieckiego użytkuje, wysłużone kilkunastoletnie pojazdy. W przypadku braku działań związanych z wymianą najstarszych radiowozów działalność niektórych Komisariatów może ulec znacznemu ograniczeniu lub wręcz likwidacji. Mogłoby to mieć wpływ na pogorszenie się bezpieczeństwa obywateli, a także pracowników stacji paliw.
Samochody będące przedmiotem darowizny, użytkowane były w Spółce przez około 5 lat. Stan techniczny pojazdów jest dobry, i z powodzeniem mogą one jeszcze przez wiele lat pełnić rolę radiowozów.