17.06.2004

ORLEN Polish Open 2004

Po raz dziesiąty Płock będzie gościł zawodników X Międzynarodowych Mistrzostw Polski w Tenisie na Wózkach z cyklu NEC Wheelchair Tennis Tour. Turniej rozpocznie się 22 czerwca. Począwszy od pierwszej edycji zawodów rozgrywkom patronuje PKN ORLEN S.A. Włączenie tej wspaniałej imprezy przez International Tennis Federation z Londynu, do cyklu World Grand Prix gwarantuje udział światowej czołówki tenisa na wózkach i wysoki poziom zawodów sportowych.

Pierwsze Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Tenisie na Wózkach rozstały rozegrane w Płocku, na kortach przy ul. Łukasiewicza, przed 10 laty. Dziś obecność w gronie zawodników turnieju najlepszych na świecie tenisistów na wózkach jest czymś oczywistym. W dziesiątych, jubileuszowych zawodach swój udział już zapowiedzieli m.in.: Martin Lenger z Austrii (4-ta pozycja na światowych listach), Tadeusz Kruszelnicki (8 miejsce w światowych rankingach) czy Miroslav Brychta z Czech (13). Organizatorzy przewidują udział około 72 zawodników z 14 państw.

Gry eliminacyjne – na kortach Miejskiego Centrum Sportu w Płocku - potrwają od 22 do 25 czerwca, natomiast finały odbędą się w sobotę - 26 czerwca br.

Pula nagród tegorocznego ORLEN Polish Open 2004 wynosi 12 000 USD. Sponsorem Głównym jest PKN ORLEN SA