05.07.2004

Krzysztof Hołowczyc wygrał Rajd Kormoran 2004

Krzysztof Hołowczyc jadący z pilotem Łukaszem Kurzeją samochodem Subaru Impreza wygrał w niedzielę w Mrągowie 30. Rajd Kormoran, trzecią eliminację mistrzostw Polski. Głównym sponsorem imprezy był ORLEN sponsor zespołu rajdowego ORLEN Team.

Podczas rajdu załoga samochodu terenowego ORLEN Team Łukasz Komornicki i Rafał Marton wystąpiła w nietypowej dla siebie roli, jako samochód zero testujący trasę dla uczestników imprezy. „Nasze Mitsubishi dobrze sobie radzi zarówno na pustyni jak i na szutrach, Kormoran był bardzo emocjonujący, wygrał Hołek, z którym kiedyś współpracowałem, to jego teren zawsze dobrze spisywał się na tej trasie”- powiedział Rafał Marton. „Imprezy takie jak ta, to dla nas doskonała okazja, żeby spotkać się z polskimi kibicami. Startujemy za granicą, więc kibice mogą śledzić nasze zmagania, przeważnie tylko w telewizji” – dodaje Łukasz Komornicki.

To szóste w karierze zwycięstwo olsztyńskiego kierowcy w imprezie rozgrywanej na szutrowych drogach Warmii i Mazur. Były mistrz Europy, który wystartował w krajowym rajdzie po długiej, blisko dwuletniej przerwie, zwyciężył z ogromną przewagą. Po 14. odcinkach specjalnych wyprzedził Michała Sołowowa o 3.40,9 i Macieja Lubiaka (obaj Mitsubisahi Lancer) o 6.51,7.

Rajdu nie ukończyło kilku czołowych polskich kierowców. Kuzaj miał wypadek, Michał Bębenek i Tomasz Kuchar wycofali się po awariach samochodów. Pech nie ominął Sołowowa, który wypadł z drogi na jednym z odcinków, ale błyskawicznie wrócił na trasę. Lubiak w sobotę miał kolizję spowodowaną przez nietrzeźwego kibica, w niedzielę zaś jechał kilkadziesiąt kilometrów na trzech kołach, ale obronił trzecią pozycję.

W klasyfikacji mistrzostw Polski po trzech tegorocznych eliminacjach - rajdach Elmot, Polski i Kormoran - prowadzenie utrzymał Leszek Kuzaj - 22 pkt przed Michałem Sołowowem - 21 pkt i Maciejem Lubiakiem - 15 pkt.
Więcej informacji także na www.orlenteam.pl