26.03.2004

Bezprzewodowy internet na stacjach ORLENU

PKN ORLEN SA wspólnie z firmą Polkomtel S.A. uruchomił dostęp do bezprzewodowej sieci lokalnej WLAN Internet Plus GSM na 3 stacjach paliwowych Koncernu: w Pszczółkach (na trasie Łódź – Gdańsk), Małdytach (na trasie Warszawa – Gdańsk) i Jaworznie (przy autostradzie A4 w stronę Krakowa).

WLAN jest technologią szerokopasmowego dostępu do zasobów lokalnych oraz Internetu, dynamicznie rozwijającą się na terenie Europy i całego świata. Przez wielu ekspertów technologia ta postrzegana jest jako element telefonii mobilnej trzeciej generacji.

Na początek wyposażyliśmy w hot-spoty tylko 3 stacje ulokowane w miejscach o dużym ruchu, aby ocenić zainteresowanie naszych klientów nową usługą, a tym samym sprawdzić atrakcyjność oferty dla obu partnerów: PKN ORLEN SA i Polkomtel SA oraz zdecydować o dalszym rozwoju komercyjnym projektu.

Od dzisiaj każdy użytkownik wyposażony w odpowiedni sprzęt np. notebook z kartą sieciową (zgodnie ze standardem 802.11b) będzie mógł skorzystać z bezprzewodowego połącznia internetowego. Wymienione wyżej stacje ORLENU są odpowiednio oznakowane i wyposażone w ulotki i foldery informujące o możliwości skorzystania z nowej usługi.