31.03.2004

PKN ORLEN sponsorem VIII Wielkanocnego Festiwalu Ludwiga van Beethovena

PKN ORLEN już po raz trzeci jest zaangażowany w sponsorowanie VIII Wielkanocnego Festiwalu Ludwiga van Beethovena. Kontynuujemy tym samym wieloletnią tradycję wspierania najważniejszych wydarzeń kulturalnych w naszym kraju. Impreza ta jest jedną z najważniejszych w Polsce.

Od 3 lat jest to również wydarzenie afiliowane przy Europejskim Stowarzyszeniu Festiwali (EFA) z siedzibą w Genewie. W tym roku po raz pierwszy Festiwal odbywa się w Warszawie, co zostało przyjęte z wielkim entuzjazmem przez warszawskich miłośników twórczości wielkich kompozytorów europejskich.

Przewodnim motywem imprezy jest "Beethoven i muzyka Europy Narodów". Z uwagi na krótki okres dzielący Polskę od akcesji z Unią Europejską poszczególne koncerty odbywać się będą pod honorowymi patronatami Ambasadorów m.in.: Niemiec, Irlandii, Włoch, Litwy, Hiszpanii i Finlandii. Melomani usłyszą wielkie formy oratoryjne, utwory symfoniczne i kameralne, arcydzieła muzyki romantycznej. Wystąpią wybitni muzycy o światowej renomie –gwiazdy festiwalu w Bayreuth i mediolańskiej La Scali, a także nowojorskiej Metropolitan Opera.

Koncert poprowadzi Jamek Conlon, dyrygent Opery Paryskiej. Koncertom towarzyszyć będą wystawy i sympozjum naukowe. Honorowy Patronat nad VIII Wielkanocnym Festiwalem Ludwiga van Beethovena objęli: Prezydent RP, Prezes Rady Ministrów, Minister Kultury oraz Prezydent Stołecznego Miasta Warszawa..