17.09.2004

ORLEN nagrodzony przez IR Magazine

Podczas tegorocznej konferencji IR Magazine w Budapeszcie ORLEN został uhonorowany prestiżową nagrodą za „Największy postęp w relacjach z inwestorami i akcjonariuszami” wśród spółek giełdowych z Europy Centralnej i Wschodniej. Nagrodę odebrał dyrektor Biura Kontaktów z Inwestorami Dariusz Grębosz.

IR Magazine jest prestiżowym pismem zajmującym się tematyką szeroko rozumianych relacji pomiędzy spółkami, a ich właścicielami i inwestorami. Światową renomę na rynku kapitałowym pismo utrzymuje dzięki kreowaniu najwyższych standardów w prezentowaniu i przekazywaniu informacji o działalności spółek publicznych. Nagrody IR Magazine przyznawane są na podstawie rekomendacji dwustu profesjonalnych analityków i doradców inwestycyjnych w jedenastu regionach świata. Coroczne konferencje dla krajów naszego regionu Europy odbywają się w Budapeszcie lub Warszawie.

Nagroda przyznana ORLENOWI jest efektem żmudnej pracy wielu menedżerów koncernu oraz pracowników, którzy w trakcie swej kariery zawodowej przewinęli się przez Biuro Kontaktów z Inwestorami.

- Wszyscy byli i obecni pracownicy biura włożyli wiele wysiłku w tworzenie najwyższej jakości w zarządzaniu informacją o naszej spółce, która dorównuje już standardom światowym. Nagroda potwierdza trafność naszych decyzji i zastosowanych przez nas rozwiązań – powiedział Dariusz Grębosz

PKN ORLEN SA uzyskał również wyróżnienie w kategorii najlepszej strony internetowej Relacji Inwestorskich w Polsce.