29.04.2005

Już za tydzień VII Piknik Europejski w Płocku

VII Piknik Europejski organizowany wspólnie przez Urząd Miasta Płocka i Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki odbędzie się w dniach 7-8 maja. ORLEN jest głównym sponsorem dwudniowego festynu różnych kultur narodowych.

Piknik jest otwartą imprezą masową służącą popularyzacji idei integracji i cieszy się coraz większym zainteresowaniem zarówno mieszkańców Płocka jak i licznych gości. Dwudniowa impreza umożliwia poznanie tradycji i kultury zaprzyjaźnionych z Płockiem miast z innych krajów.

W tym roku uczniowie z płockich szkół zaprezentują miasta partnerskie Płocka czyli Darmstadt, Fort Wayne, Forli, Auxerre, Thurrock, Loznica, Bielce, Nowopołock, Możejki. Tegoroczna, siódma już edycja imprezy będzie okazją do przedstawienia gościom oraz mieszkańcom Płocka nowego partnera - gminy Thurrock z Wielkiej Brytanii, z którą miasto 5 października 2004 roku podpisało umowę o współpracy. Z tej okazji w sobotę, 7 maja odbędzie się polsko-brytyjska konferencja biznesowa, a w Domu Darmstadt będzie można obejrzeć wystawę fotograficzną dotyczącą kultury brytyjskiej.

W niedzielę, 8 maja w Książnicy Płockiej zostanie otwarta wystawa z okazji 15-lecia współpracy Płocka z Fort Wayne w USA. Książnica jest również organizatorem międzynarodowej konferencji bibliotekarzy pn. "Biblioteki w edukacji regionalnej - dziś i w przyszłości".

W czasie tegorocznego Pikniku Europejskiego na scenie (zlokalizowanej na płockiej starówce) odbywać się będą liczne koncerty polskich i zagranicznych grup muzycznych. W programie przewidziano także atrakcje dla dzieci i młodzieży, a dla wszystkich degustacje potraw z różnych regionów Europy.

PKN ORLEN jako międzynarodowa korporacja jest dumny, że po raz kolejny może patronować Piknikowi Europejskiemu i przyczyniać się do popularyzacji różnych kultur.