04.05.2006

ORLEN sponsorem VIII Pikniku Europejskiego w Płocku

VIII Piknik Europejski organizowany wspólnie przez Urząd Miasta Płocka i Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki odbędzie się w dniach 5-6 maja 2006 r. Jest to doroczne święto wszystkich miast partnerskich Płocka. W tym roku do grona miast partnerskich dołączy rosyjskie miasto Mytiszczi.

Piknik jest otwartą imprezą masową służącą popularyzacji idei integracji i cieszy się dużym zainteresowaniem mieszkańców Płocka. W dniu 5 maja podpisana zostanie umowa partnerska pomiędzy Płockiem a Mytiszczi. Dlatego też pierwszy dzień Pikniku poświęcony będzie nowemu miastu partnerskiemu oraz szeroko rozumianej kulturze rosyjskiej. W Domu Darmstadt otwarta zostanie wystawa o Mytiszczi a na Rynku Starego Miasta pokaz kulinarny kuchni rosyjskiej zaprezentuje Karol Okrasa.

Drugi dzień Pikniku to tradycyjne już prezentacje artystyczne płockich szkół i przedszkoli związane z tematyką europejską oraz miastami partnerskimi Płocka czyli Darmstadt, Fort Wayne, Forli, Auxerre, Thurrock, Loznica, Bielce, Nowopołock, Możejki. W Bibliotece Zielińskich otwarta zostanie wystawa fotograficzna z Fort Wayne.

W czasie tegorocznego Pikniku Europejskiego na scenie (zlokalizowanej na płockiej starówce) odbędą się liczne koncerty polskich i zagranicznych grup muzycznych. Gwiazdą drugiego dnia Pikniku będzie IN GRID.

PKN ORLEN jako firma związana z Płockiem, a jednocześnie działająca na rynkach międzynarodowych po raz kolejny sponsoruje Piknik Europejski, przyczyniając się tym do popularyzacji różnych kultur wśród mieszkańców Płocka.

Poniżej szczegółowy program VII Pikniku Europejskiego.

Program Pikniku Europejskiego, 5-6 maja 2006r
Piątek, 5 maja, Stary Rynek

  • 12.00 - Podpisanie umowy partnerskiej pomiędzy Płockiem a Mytiszczi w Auli Ratusza
  • 16.00 - Otwarcie wystawy o Mytiszczi w Domu Darmstadt
  • 17.30 - Oficjalne otwarcie Pikniku Europejskiego - chór MINSTREL z Małachowianki
  • 18.00 – 22.00 - Pokaz kulinarny Karola Okrasy oraz prezentacja kuchni rosyjskiej Wieczór rosyjski na Starym Rynku (występy zespołów rosyjskich)
  • 21.00 - Spotkanie integracyjne dla zaproszonych gości, miast partnerskich i sponsorów (ogródek MZOS-u)

Sobota, 6 maja
Stary Rynek

  • 14.30 -17.00 - Prezentacje artystyczne płockich szkół i przedszkoli na tematy europejskie
  • od godz. 15.00 - Stoiska prezentujące kraje Unii Europejskiej przygotowane przez szkoły (stoiska komercyjne na Starym Rynku oraz stoiska z rękodziełem ludowym i żywnością ekologiczną)
  • 17.00 – 22.00 Występy zespołów z miast partnerskich Płocka (Darmstadt, Forli); Przedstawienie „Rozśpiewana Europa”; 21.00 - Występ Gwiazdy Pikniku - IN GRID
  • 18.00 - Otwarcie wystawy fotograficznej z Fort Wayne (Biblioteka Zielińskich)
  • 20.00 - Impreza towarzysząca: Majunia - koncert Marka De Clive-Lowe - dj i wokalista z Londynu (ogródek MZOS-u)