14.08.2006

II runda ORLEN Trophy już za nami

33 załogi samochodów terenowych startujących w klasach Extreme i Adventure, blisko 40 sędziów, trudna, techniczna trasa, licznie zgromadzona przy trasie rajdu publiczność i 24 godziny rajdowych zmagań - tak w skrócie można podsumować drugą rundę ORLEN TROPHY, PUCHARU POLSKI OFF ROAD PL, która w odbyła się w ostatni weekend na Mazurach.

Rajd rozpoczął się w piątek, 11 sierpnia, od uroczystej prezentacji wszystkich załóg, które wpisały się na listę startową. Tuż po niej, w Parku Miejskim w Morągu rozegrano widowiskowy porolog, którego wyniki zadecydowały o kolejności startu do etapu nocnego. Nocna próba okazała się najtrudniejszą częścią rajdu. Deszcz, błoto i liczne trawersy były prawdziwym sprawdzianem umiejętności zawodników i stopnia przygotowania samochodów rajdowych. Ostatnie załogi zjechały do bazy rajdu ok. 4 nad ranem!

Po zaledwie kilku godzinach snu i krótkiej odprawie rozegrano odcinek dzienny. Prawdziwie widowiskowy okazał się start równoległy do etapu dziennego, który wyznaczono na piaszczystym, pokopalnianym terenie Żwirowni w Żabim Rogu k. Morąga.

Oprócz samochodów startujących w rajdzie, prawdziwą sensację wśród kibiców wzbudzała obecność przy trasie oesów Marka Dąbrowskiego, motocyklisty startującego w rajdzie Dakar w barwach ORLEN TEAM. 

Podobnie jak na pierwszej rundzie rajdu, bezkonkurencyjna okazała się załoga Dariusz Luberda/ Szymon Polak, która, pomimo awarii samochodu podczas etapu dziennego, zwyciężyła w klasie Extreme. Drugie miejsce przypadło w udziale jeżdżącemu na krakowskich numerach rejestracyjnych, Wojtkowi Polowcowi pilotowanemu przez Pawła Kalinę. Trzecie miejsce wywalczyła załoga Gołębiowski Wojciech, Pstrzoch Leopold.  W klasie Adwenture zwyciężyłli jadący z numerem 37, Marek Browarski i Marek Kolbusz.

ORLEN TROPHY to formuła rajdu samochodów terenowych, która powstała z inicjatywy PKN ORLEN w 2001 roku. Jest to ekstremalny rajd terenowy z elementami przeprawowymi. Sprawność fizyczna, doskonale przygotowany samochód do pokonywania przeszkód terenowych, i biegłe posługiwanie się nawigacją to podstawowe umiejętności, które powinien posiadać uczestnik rajdu. Sponsorami II rundy ORLEN TROPHY, PUCHARU POLSKI OFF ROAD PL byli: PKN ORLEN i ORLEN OIL.

Po więcej informacji zapraszamy na stronę: www.orlentrophy.pl