04.08.2006

VIII etap rajdu Brazylii - Rally Dos Sertoes - z Brumando do Candido Sales zakończony

Kolejny etap rajdu z Brumando do Candido Sales był dla Jacka Czachora pełen nieoczekiwanych zdarzeń. W chwilę po rozpoczęciu etapu, w wyniku pomyłki trasy, zawodnik ORLEN TEAM stracił kilka cennych minut, co przyczyniło się do straty pozycji w pierwszej dziesiątce.

W czasie przedostatniego etapu Jacka Czachora spotkało wiele nieoczekiwanych przygód. Po rozpoczęciu odcinka specjalnego, w trakcie przejazdu przez jedną z wiosek zawodnik ORLEN TEAM wraz z innymi motocyklistami pomylił trasę, tracąc około dwóch cennych minut. Tego dnia zawodnik chcąc ominąć jedną z dziur znajdujących się w nawierzchni, zaliczył pierwszą w tym rajdzie wywrotkę. Całe szczęście upadek zarówno dla Jacka, jak i dla jego motocyklu nie był groźny. Zawodnikowi ORLEN TEAM udało się ukończyć przedostatni etap na 16 pozycji.

Dziewiąty i ostatni już etap rajdu Brazylii zapowiada się bardzo interesująco. Organizatorzy postarali się, aby 131 kilometrowy odcinek specjalny był najtrudniejszą trasą podczas tegorocznego rajdu. Roadbook, który otrzymuje każdy z uczestników rajdu opatrzony jest licznymi znakami symbolizującymi poważne utrudnienia na trasie. Zawodnicy na swej drodze napotkają liczne przeprawy przez rzeki, wąskie mosty o wątpliwej konstrukcji oraz niebezpieczne dziury i wyrwy w nawierzchni.

Pomimo wszelkich trudności, jakie przygotowali organizatorzy, liczymy na Jacka i trzymamy kciuki. Powodzenia!