07.08.2006

Rally Dos Sertoes - rajd Brazylii zakończony!!!

Zakończyła się piąta runda Mistrzostw Świata w rajdach terenowych FIM, w których udział wziął zawodnik ORLEN TEAM Jacek Czachor. Po 10 dniowych zmaganiach nasz zawodnik uplasował się na czwartej pozycji w klasie 450 c.c. W klasyfikacji generalnej udało mu się zdobyć 24 miejsce.

W trakcie ostatniego etapu rajdu zawodnika ORLEN TEAM spotkało wiele niespodziewanych przygód. Już podczas pierwszego odcinka dwukrotnie uległby zderzeniu ze strusiem, a następnie z dziką świnią. Tuż przed metą trasę, jaką pokonywał Jacek Czachor zatarasowała olbrzymia jaszczurka, która spokojnie przechodziła w poprzek drogi. Ostatni odcinek specjalny, 25 km przed metą zawodnik ORLEN TEAM doznał groźnie wyglądającego upadku. Na szczęście poza stłuczonymi żebrami i porysowanym motocyklem nic mu się nie stało. Dzięki czemu Jackowi udało zakończyć się wyścig na dobrej pozycji.

W czasie rajdu 228 motocyklistów miało do pokonania 4.000 km po bardzo niebezpiecznych i trudnych trasach. Dlatego też po zakończeniu, rajd został nazwany "Małym Dakarem".

Poza zawodnikiem ORLEN TEAM w rajdzie wystartowali zawodnicy z czołówki rankingów Mistrzostw Świata, między innymi Cyril Despres - tryumfator rajdu Lizbona - Dakar 2005, mistrz tegorocznej edycji Rally Dos Sertoes - David Castou oraz Francisco Lopez główny pretendent do zdobycia mistrzostw w klasie 450 c.c.

Podczas rajdu Rally Dos Sertoes po raz pierwszy zawodnicy z Europy posługiwali się nowym sprzętem GPS, który był dla nich obcy i trudny do okiełznania. Czas, jaki poświęcili na zapoznanie się z nowym sprzętem, kosztował ich kilka błędów i strat jakże cennych minut.

Dla zawodnika ORLEN TEAM rajd Rally Dos Sertoes był wspaniałym i znakomitym treningiem przed styczniowym Dakarem 2007. Należy pamiętać, że podczas całego rajdu Jacka wspierał powracający do zdrowia Marek Dąbrowski, który rozpoczął treningi fizyczne, aby już pod koniec sierpnia móc wsiąść na motocykl. Dlatego z niecierpliwością oczekujemy rajdu, na którym będziemy mogli śledzić zmagania całego ORLEN TEAMU w komplecie.