02.04.2007

Pierwszy etap Rajdu Tunezji 2007 Priopiano - Priopiano (Korsyka)

Pierwszy etap rajdu Optic 2000 odbył się na malowniczej wyspie Korsyki, gdzie cała kolumna rajdu została przetransportowana nocnym promem z Marsylii. Trasa przejazdu składała się ze 176 km w tym dwóch bardzo krótkich odcinków specjalnych (22km i 30km). Zawodnicy ORLEN Teamu Marek Dąbrowski i Jacek Czachor uplasowali się na odpowiednio 11 i 12 miejscu ze stratą 3 minut i 50 sekund do lidera rajdu Francuza Davida Castou.

JACEK CZACHOR: 
Dzisiejszy pierwszy etap rajdu był właściwie prologiem do zmagań, które czekają nas po dotarciu na tunezyjską Saharę. Dwa krótkie odcinki specjalne wiodły przez malowniczy wysoko położony teren leśny, gdzie mieliśmy okazję dotrzeć nasze wyremontowane po Dakarze motocykle. Pomimo tego staraliśmy się jechać razem z czołówką rajdu, co zresztą widać po niewielkich różnicach czasowych. Ja ukończyłem dzisiejsze zmagania jako 3 w klasie 450 c.c. i myślę że jest to dobry początek do walki o zwycięstwo. Jak zwykle nie obyło się bez przygód.Tuż przed metą drugiego odcinka specjalnego w moim motocyklu zapaliła się instalacja elektryczna. Na szczęście udało mi się dotrzeć do mety gdzie czekali nasi mechanicy Holger i Zbyszek, którzy natychmiast ugasili pożar i od razu zabrali się do wymiany spalonych elementów instalcji. Dzisiaj czeka nas kolejna nocna podróż promem i rano pierwszy odcinek w Tunezji. Jednak prawdziwe zmagania i długie odcinki specjalne rozpoczną się dopiero od 3 kwietnia podczas trzeciego etapu rajdu.

MAREK DĄBROWSKI:
Dzisiejsze zmagania zakończyłem na ósmym miejscu w klasie + 450 c.c. Jest to mój pierwszy odcinek specjalny w eliminacjach do MŚ od ponad roku i zdaję sobie sprawę, że należy zacząć spokojnie. Obaj z Jackiem czekamy na trzeci etap rajdu do ElBormy gdzie rozpoczniemy prawdziwe pustynne zmagania. W tej edycji rajdu startuje ścisła czołówka zawodników fabrycznych. Zmagania będą na pewno niezwykle emocjonujące.

Drugi etap rajdu z Tunisu do miejscowości Douz składa się z krótkiego 25 km odcinka specjalnego i długiej prawie 400 km dojazdówki. Po dotarciu do mety zawodnicy będą mieli okazję na przygotowanie swoich motocykli do dalszych ciężkich zmagań, które rozpoczną się podczas trzeciego etapu wiodącego przez najtrudniejsze tereny Sahary do miejscowości El Borma.

Zdjęcia z prawem do publikacji dostępne są na stronie: www.orlenteam.pl

Osoba do kontaktu: Paweł Poręba - (22) 695 34 59