16.04.2007

Wisła Płock SA ma nowego Prezesa

Podczas dzisiejszego posiedzenia Rada Nadzorcza Wisły Płock powołała na stanowisko Prezesa Zarządu spółki p. Marka Janickiego, dotychczasowego członka Rady Nadzorczej.

Nowy Prezes, Marek Janicki ma 38 lat i mieszka w Płocku. Do tej pory piastował stanowisko dyrektora handlowego w jednej ze spółek Grupy Kapitałowej ORLEN. Od wielu lat zaangażowany w życie Klubu - najpierw jako kibic, potem jako Członek Rady Nadzorczej Wisły Płock.

– Będę dążył do tego by zmienić postrzeganie Wisły, zachęcić płocczan do większego zaangażowania w związek z Klubem. Liczę bardzo na to, że w staraniach o jak najlepszy rozwój Klubu wesprą mnie również władze Płocka. W ciągu najbliższych tygodni będziemy pracować nad nową strategią dla spółki, strategią zarówno sportową, biznesową, organizacyjną jak i wizerunkową – zapowiedział tuż po wyborze na obecne stanowisko Marek Janicki.

Dotychczasowy Prezes, Krzysztof Dmoszyński decyzja Rady Nadzorczej został odwołany ze stanowiska z powodu niezadowalających wyników sportowych sekcji piłki nożnej oraz konieczności zmiany formuły funkcjonowania spółki.