27.11.2007

ORLEN sponsorem rozgrywek piłki ręcznej ORLEN Handball Mini Liga

W ramach zaangażowania na rzecz promocji sportu wśród dzieci i młodzieży, PKN ORLEN wsparł organizację ORLEN Handball Mini Ligi, która realizowana będzie przez Stowarzyszenie Kultury Fizycznej Wisła Płock.

Projekt ma przede wszystkim zachęcić młodych Płocczan do aktywnego spędzania czasu i promować grę w piłkę ręczną wśród dzieci i młodzieży. Pozwoli także zacieśnić współpracę pomiędzy klubem Wisła Płock, a szkołami i nauczycielami na rzecz rozwoju sportowych zainteresowań najmłodszych.

Rozgrywki rozpoczną się już 9 grudnia i weźmie w nich udział 13 drużyn ze szkół z Płocka i okolic. Rywalizacja odbędzie się systemem „każdy z każdym”. Przez 6 miesięcy rozgrywek ORLEN Handball Mini Ligi młodzi piłkarze rozegrają jeden turniej miesięcznie, a każda z drużyn w czasie jednego turnieju rozegra dwa spotkania. Po sześciu edycjach każdy zespół będzie miał za sobą 12 spotkań. Zawody zostaną rozegrane na dwóch halach sportowych należących do Gimnazjum nr 8 w Płocku, zgodnie z przepisami Związku Piłki Ręcznej w Polsce.

Zespoły, które zdobędą miejsca na podium zostaną uhonorowane pucharami, medalami oraz nagrodami rzeczowymi przyznanymi wszystkim członkom zespołu, trenerom i szkołom. Przewidziane są także nagrody indywidualne dla najlepszych zawodników. Niezależnie od uzyskanych wyników wszystkie zespoły otrzymają stroje sportowe oraz pamiątkowe statuetki. Organizatorzy przekażą również każdej uczestniczącej w turnieju szkole dziesięć mini piłek ręcznych wraz z torbami.

Objęcie przez PKN ORLEN tytularnym sponsoringiem Handball Mini Ligi, jest wyrazem realizowanej strategii wspierania lokalnych inicjatyw popularyzujących sport wśród społeczności lokalnej, ze szczególnym ukierunkowaniem na dzieci i młodzież z Płocka i gmin ościennych.