04.05.2007

Zakończył się 3 etap rajdu Sardynii

Jacek Czachor zajął 8 miejsce z czasem 1h26m.03s. W klasie do 450 c.c. znajduje się na wysokiej 4 pozycji. Marek Dąbrowski zajął 11 miejsce z czasem 1h42m.17s. W klasie +450 znajduje się na 6 pozycji. W klasyfikacji generalnej zawodnicy ORLEN Team-u zajmują odpowiednio 8 i 11 miejsca. Zwycięzcą 3 etapu został ubiegło roczny Mistrz Świata w rajdach terenowych Hiszpan Marc Coma z czasem 1h26m.03s.

Dzisiejszy etap rajdu z Tristano do Villanovaforru miał długość 308 km z dwoma 36 i 42km odcinkami specjalnymi. Podczas pierwszego odcinka specjalnego zawodnicy zmagali się z deszczem i błotem. Drugi dłuższy odcinek położony był znacznie wyżej w górach gdzie zawodnicy mieli możliwość odrobić straty z pierwszej próby.

JACEK CZACHOR:
Podczas dzisiejszego etapu udało mi się awansować na 8 pozycję w generalce i czwartą w mojej klasie 450 c.c. Zwiększyłem również przewagę nad goniącym mnie Gellesem Tixador-em startującym również na motocyklu KTM 450 EXC. Jestem zadowolony z tego wyniku chociaż warunki panujące dzisiaj, zwłaszcza podczas pierwszej próby sportowej były bardzo trudne.

MAREK DĄBROWSKI:
Pierwszy odcinek specjalny dzisiejszego etapu był bardzo trudny ze względu na panujące warunki pogodowe. Na szczęście druga dłuższa próba była położona znacznie wyżej w górach gdzie nawierzchnia była sucha i pozwoliła mi na znacznie szybszą jazdę. Na chwilę obecną zajmuję 6 miejsce w klasie Open (+450) i tracę jedyne 10 sekund do zawodnika na piątej pozycji. Moim celem jest ukończyć te zawody w pierwszej piątce co umożliwi mi awans w klasyfikacji generalnej do Mistrzostw Świata.

Przed zawodnikami kolejny 4 i najdłuższy etap rajdu z Villanovaforru do Tortoli. Trasa etapu o długości 367 km zawiera 132 km odcinek specjalny.