01.05.2007

Zakończył się prolog rajdu Sardynii

Marek Dąbrowski zajął 9 miejsce z czasem 1m.57s. Jacek Czachor zajął 11 miejsce z czasem 2m.03s. W klasyfikacji generalnej zawodnicy ORLEN Team-u zajmują odpowiednio 9 i 11 miejsca. Zwycięzcą prologu został Włoch Matteo Graziani z czasem 1m.49s.

Dzisiejszy prolog rajdu rozgrywający się w miejscowości Lido Di Camaiore miał długość 850 m. Zawodnicy ścigali się po typowej szybkiej trasie enduro.

JACEK CZACHOR:
Dzisiejszy prolog rajdu Sardynii był pierwszą próbą enduro, w której startowałem od 10 lat. Na pewno mechanicy muszą popracować nad ustawieniami mojego motocykla. Będą mieli na to czas dzisiaj na promie, którym przemieszczamy się na Sardynię. 11 miejsce, które dzisiaj zająłem nie jest do końca satysfakcjonujące, ale przecież to dopiero prolog. Prawdziwy wyścig rozpocznie się jutro na Sardynii.

MAREK DĄBROWSKI:
Dzisiejsza próba w Lido di Camaiore to typowy odcinek enduro – szybki i bardzo kręty. Przede wszystkim startujemy na zupełnie nowych, nie dotartych motocyklach i będziemy musieli wprowadzić kilka zmian w ustawieniach. Na pierwszych 200 metrach dzisiejszego prologu popełniłem mały błąd i straciłem ok. 2-3 sekundy, natomiast dalszą część trasy przejechałem bardzo dobrze. 9 miejsce to dobra pozycja startowa do jutrzejszego pierwszego odcinka specjalnego.

Przed zawodnikami pierwszy etap rajdu z Olbia do Gavoi o długości 316 km, którego głównym utrudnieniem będzie urozmaicona kamienista i kręta trasa z licznymi uskokami terenu oraz przejazdami przez wodę.