12.10.2007

PKN ORLEN otrzymał nagrodę „Best investor relations in Poland 2007”

PKN ORLEN otrzymał nagrodę IR Magazine dla najlepszej polskiej spółki giełdowej w zakresie relacji inwestorskich w 2007 roku. Rozstrzygnięcie konkursu i ogłoszenie zwycięzcy odbyło się 11 października 2007 w Paryżu podczas uroczystej gali IR Magazine Continental Europe Conference & Awards.

Odbierając nagrodę, przedstawiciele Biura Relacji Inwestorskich PKN ORLEN podziękowali wszystkim uczestnikom rynku kapitałowego za werdykt uznający PKN ORLEN za najlepszą spółkę giełdową w dziedzinie relacji inwestorskich w Polsce w 2007 roku, podkreślając, iż: „Nagroda IR Magazine 2007 to wielki zaszczyt i ogromne wyróżnienie dla PKN ORLEN, jednocześnie zobowiązanie do dalszego podnoszenia standardów w relacjach z przedstawicielami rynku kapitałowego. Zaufanie inwestorów i analityków jest dla nas najcenniejszą nagrodą.”

Nagroda „Best investor relations in Poland 2007” jest przyznawana co roku przez miesięcznik IR Magazine w wyniku badania przeprowadzonego wśród uczestników światowego rynku kapitałowego. IR Magazine jest globalnym, prestiżowym miesięcznikiem poruszającym zagadnienia relacji inwestorskich.

Nagroda IR Magazine to kolejne wyróżnienie PKN ORLEN w zakresie relacji inwestorskich. Spółka została dotychczas nagrodzona przez IR Magazine w 2004 roku w kategorii „Most progress in investor relations”, zwyciężyła w konkursie Instytutu Rachunkowości i Podatków i Gazety Giełdy Parkiet na Najlepszy Raport Roczny (The Best Annual Report 2005), otrzymała wyróżnienie w kategorii „Najlepsza wartość użytkowa raportu” oraz uzyskała notę A w grudniu 2005 roku w rankingu sporządzonym z inicjatywy Polskiego Forum Corporate Governance. W badaniu WarsawScan 2005, oceniającym jakość współpracy emitentów z akcjonariuszami, analitycy wytypowali ORLEN jako najlepszą spółkę w zakresie relacji inwestorskich oraz - podobnie jak w 2003 roku - docenili PKN ORLEN za najlepszą stronę internetową poświęconą relacjom inwestorskim.