19.10.2007

PKN ORLEN wspiera Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie

PKN ORLEN został patronem obchodów 30-lecia Centrum Zdrowia Dziecka. Jest to ukoronowanie dotychczasowej pomocy Koncernu udzielonej jednemu z najlepszych szpitali dziecięcych w Polsce.

PKN ORLEN od wielu lat wspiera działalność Centrum Zdrowia Dziecka. W latach 2002-2007 Koncern kilkukrotnie przekazywał na rzecz Centrum środki finansowe, które dały możliwość usprawnienia pracy Szpitala i podniesienia jakości świadczonych w nim usług medycznych. Możliwość włączenia się do pomocy mieli również Klienci sieci stacji paliw ORLEN, uczestniczący w programie Vitay. Wielu kierowców zadeklarowało przekazanie zgromadzonych przez siebie punktów premiowych na rzecz Centrum. Fundusze przekazane przez klientów stacji oraz PKN ORLEN pozwoliły na zakup karetki typu R, aparatu do pomiaru ciśnienia krwi u noworodków oraz specjalistycznego lasera neodymowego, wykorzystywanego w klinice okulistyki do leczenia jaskry i pooperacyjnych zmian soczewkowych u najmłodszych pacjentów.

22 października 2007 r. w Filharmonii Narodowej w Warszawie odbędzie się Gala Jubileuszowa, podczas której zostaną odznaczeni zasłużeni pracownicy Centrum. Jej uczestnicy będą mieli okazję obejrzeć premierowy pokaz filmu ukazującego działalność szpitala oraz wystawę prac artystycznych jego pacjentów. Uroczystość uświetni koncert Ewy Małas-Godlewskiej wraz z Orkiestrą Polskiego Radia. Patronat honorowy nad przedsięwzięciem objęli Prezydent RP oraz Ministrowie Zdrowia i Nauki.

Centrum Zdrowia Dziecka działa pod oficjalna nazwą „Instytut-Pomnik Centrum Zdrowia Dziecka”. Ideę powstania instytutu i szpitala zainicjowała Ewa Szelburg-Zarembina. Wraz z nim wybudowano również pomnik, upamiętniający dramat dzieci, które ucierpiały i zginęły podczas II wojny światowej. W 1977 roku Centrum rozpoczęło swoją działalność jako przychodnia specjalistyczna. W 1980 roku przyjęło pierwszych pacjentów jako „Instytut Pomnik - Centrum Zdrowia Dziecka". Obecnie jest najnowocześniejszym i jednym z największych szpitali dziecięcych w Polsce. Zapewnia specjalistyczną opiekę dzieciom z całego kraju, chorującym na przewlekłe schorzenia. Zatrudnia najlepszych lekarzy specjalistów.