07.05.2008

ORLEN Team – ciężka nawigacja i współpraca

Dzisiejszy etap Rajdu Sardynii był wyjątkowo wymagający. Ponad 270 km dookoła San Teodoro, w górzystych terenach na ponad 1500 mnpm, sprawiło zawodnikom nie lada trudność. Kontuzje, wypadki i nawigacja to najczęstsze problemy zawodników podczas dzisiejszej rywalizacji. Jacek Czachor i Kuba Przygoński nadal utrzymują kontakt z czołówką.

Po pierwszym OS’ie Kuba Przygoński był 12., a Jacek Czachor 14. Na tym odcinku okazało się, że wieloletnie doświadczenie Jacka było ważniejsze niż przygotowanie fizyczne, czy stan techniczny motocykli.

„Najpierw był odcinek 37 kilometrowy, taki dość trudny nawigacyjnie. Zawodnicy mieli duże problemy, my zresztą też, ale z tego wybrnęliśmy. Pomyślałem jak trzeba jechać. Raczej zyskaliśmy na tych problemach nawigacyjnych. Wyprowadziłem Kubę i jeszcze paru zawodników no i zajęliśmy niezłe miejsca, bo Kuba był 12, ja byłem 14.” – powiedział Jacek Czachor. „Później mięliśmy odcinek 77 km. Był bardzo trudny, 15 km w kamieniach. Potem były szybkie partie, ale też nawigacyjnie trudne. Na tym odcinku zajęliśmy odpowiednio 20, a Kuba 21 miejsce i po dwóch odcinkach Kuba wygrał ze mną 8 sekund. Ja jestem trzeci w swojej klasie, Kuba jest na drugim miejscu” – podsumował zeszłoroczny mistrz świata.

Kuba Przygoński o dzisiejszej rywalizacji: „Dzisiaj na pierwszym odcinku troszeczkę zabłądziłem. Wielu zawodników jeździło w różne strony. Jacek przyjechał, bo startował za mną minutę i wyprowadził mnie i jeszcze kilku zawodników, dużo nadrobiliśmy dzięki temu, bo wszyscy jeździli i szukali trasy. Jacek przyjechał pokazał nam trasę i dzięki temu nie krążyliśmy tam tak długo. Dzisiejszy odcinek był poprowadzony tak około 1500 m w górach. Jest dużo tych dróg, co 10, 15m jest skręt w prawo, bądź w lewo i dlatego łatwo się jest pomylić. Jutro będziemy mieli ok. 300 km, dwa odcinki specjalne. Jeden 50km, drugi 40 km i odjeżdżamy w kierunku środka Sardynii.”

Organizatorzy nie podali jeszcze oficjalnych wyników wtorkowego etapu.

Więcej informacji oraz multimedia na www.orlenteam.pl