19.05.2008

ORLEN Team na Rajdzie Transiberico

ORLEN Team w składzie Krzysztof Hołowczyc, Jean-Marc Fortain startujący w terenowym Nissanie Navara będą reprezentować Polskę podczas 4 edycji rajdu Transiberico (20-25 maja), który zalicza się do eliminacji Pucharu Świata FIA. Jest to drugi, po Tunezji start naszej narodowej drużyny w eliminacjach Cross Country w tym sezonie.

Na liście startowej rajdu Transiberico znajdują się 54 ekipy. Spośród załóg, które pojawią się na starcie rajdu w Estoril, wyłącznie Hołowczyc punktował we wcześniejszej rundzie eliminacyjnej – rajdzie Tunezji. Obok reprezentantów ORLEN Teamu na OSach, kibice będą mieli okazję śledzić zmagania jadącego w barwach VERVY Łukasza Komornickiego oraz Rafała Martona (Buggy SMG).

Rajd Transiberico został podzielony na 5 etapów, podczas których zawodnicy ORLEN Teamu będą walczyli o zwycięstwo na trasach Portugalii i Hiszpanii. Łączna długości rajdu wynosi 2600 km, z czego ponad 1400 km stanowią odcinki specjalne. Rajd startuje i kończy się w miejscowości Estoril. Pierwszy etap zainauguruje superoes rozgrywany w środę 21 maja. Po każdym dniu rajdu zawodnikom przysługuje całonocna strefa serwisowa. Zwycięzcę rajdu poznamy 25 maja.

„Będzie to niewątpliwie trudny rajd ze względu na bardzo silną konkurencję. Transiberico pojadą właściwie wszyscy kierowcy, którzy potrafią szybko jeździć. Nie boję się jednak wyzwania i z góry się cieszę na specyfikę odcinków specjalnych.” – powiedział Krzysztof Hołowczyc, kierowca ORLEN Team.

Transiberico posiada cechy bardziej typowe dla rajdów WRC niż CC. Trasy w Hiszpanii i Portugalii pozbawione są odcinków pustynnych, czy biegnących przez duże, otwarte przestrzenie. OSy są kręte, w przeważającej większości szutrowe i płaskie, bardziej przychylne samochodom czteronapędowym niż ośkom. Na nich z pewnością bardzo ważna będzie technika jazdy.

Więcej informacji oraz zdjęcia na www.orlenteam.pl