01-07-2009 

Rally Dos Sertoes: ORLEN Team w pierwszej dziesiątce

Motocykliści ORLEN Team zakończyli siódmy etap Rally Dos Sertoes rozgrywany w Brazylii. Obaj zawodnicy popełnili błąd nawigacyjny. Jakub Przygoński był dziewiąty i awansował w klasyfikacji generalnej o dwie pozycje, Jacek Czachor do mety dojechał dziesiąty.

Otwierający trasę Jakub Przygoński utrzymywał bardzo dobre tempo i prowadził do pierwszego punktu tankowania. Wypracował on ponad 10 minutową przewagę nad goniącym go rywalem, brazylijskim motocyklistą Ze Helio. Niestety błąd nawigacyjny i w konsekwencji konieczność nadrabiania trasy przekreśliły szanse młodego Polaka na kolejne zwycięstwo etapowe.

Jechałem jako pierwszy zawodnik. Był to odcinek taki jak lubię, poprowadzony po kopnym piasku. Na pierwszym tankowaniu miałem 10 minut przewagi nad kolejnym zawodnikiem. Wyruszyłem bardzo szybko. Zamiast skręcić w prawo pojechałem prosto, nadrobiłem ponad 30 kilometrów i straciłem 30 minut. W konsekwencji na mecie zameldowałem się prawie 12 minut za najszybszym zawodnikiem. Niestety Jacek zasugerował się moim śladem i pojechał za mną. Gdyby nie ta pomyłka zapewne bylibyśmy w pierwszej trójce. Jacek jechał dziś naprawdę bardzo szybko. Cieszę się jesteśmy w dobrej formie i nadal w rywalizacji – relacjonował Jakub Przygoński.

Jacek Czachor na mecie etapu pojawił się z wielkim niedosytem, świadomy, że błąd przekreślił szansę ORLEN Team na rewelacyjny wynik.

Była realna szansa żeby Kuba zwyciężył ten etap, a ja bym dojechał drugi. Pomyliliśmy trasę i musieliśmy nadkładać po 15 kilometrów w każdą stronę. Wracając wykrzywiłem dodatkowo nogę na jednym z piaszczystych zakrętów. Trochę boli mnie kolano. Mam pewien niedosyt dzisiejszego wyniku, najważniejsze jednak, że nadal zajmuję szóstą pozycję w klasyfikacji generalnej – dodał Jacek Czachor.

Jutro przed zawodnikami ósmy etap z miejscowości Petrolina do Juazeiro Do Norte o łącznej długości 438 kilometrów. Odcinki specjalne stanowić będą 197 kilometrów.

Wyniki klasyfikacji na etapie 7

   1     100                  José Hélio G. Rodrigues Filho (Zé Hélio)                                          
2 37 Nielsem Paraiso Bueno (Nielsem)  
3 22 Sérgio Augusto Klaumann (Guto)  
4 50 João Ricardo Geaquinto (Jotão)  
5 21 Sergio Henrique Klaumann (Ike)  
6 25

Denisio Do Nascimento (Deni)

 
7 23 Joaquim Gouveia Rodrigues (Juca Bala)  
8 33 Rodolpho Mattheis (Rodolpho)  
9 2 Jakub Przygonski (Kuba)  
10 1

Jacek Czachor (Jacek)

 

Wyniki klasyfikacji generalnej po VII etapie

1. José Hélio G. Rodrigues Filho 28:34:08.7
2. Denisio Do Nascimento +00:54:27.3
3. Joaquim Gouveia Rodrigues +01:21:16.1

6. Jacek Czachor +02:36:30.1

15. Jakub Przygoński +06:01:14.5