13.12.2010

Certyfikat Wiarygodności dla Rafinerii Trzebinia S.A.

Rafineria znalazła się w gronie firm wyróżnionych Certyfikatem Wiarygodności Biznesowej  za najwyższą ocenę stabilności firmy według Dun&Bradstreet Poland w roku 2009. Otrzymanie Certyfikatu to zaszczytne wyróżnienie, które mogą zdobyć wyłącznie firmy spełniające ściśle określone kryteria.

Otrzymanie tego wyróżnienia zaświadcza, że wyniki finansowe Rafinerii dają gwarancję bardzo wysokiego poziomu płynności, rentowności i zdolności finansowej. Ocena wiarygodności i stabilności firmy, przygotowywana przez analityków D&B, wystawiana jest na podstawie: analizy moralności płatniczej według programu DunTrade®, analizy wskaźników finansowych ostatnich dostępnych sprawozdań finansowych oraz największej w Polsce bazie relacyjnej powiązań korporacyjnych i osobowych.

Certyfikat Wiarygodności Biznesowej daje gwarancję, że Rafineria Trzebinia S.A. jest wiarygodnym kontrahentem, z którym warto nawiązywać kontakty handlowe. Ma to szczególne znaczenie w sytuacji kiedy na rynku coraz większą wartość zyskują kontrahenci, których dane finansowe dają gwarancję wysokiego poziomu płynności. Tylko te firmy mogą otrzymać Certyfikat Wiarygodności Biznesowej. Wyróżnienie przyznawane przez Dun&Bradstreet Poland, honorowane jest na całym świecie i przyczynia się do zwiększenia atrakcyjności rynkowej Spółki.

Oprócz Certyfikatu Wiarygodności Rafineria Trzebinia może poszczycić się także Certyfikatem Rzetelna Firma promującym rzetelność płatniczą. Dostępny on-line certyfikat, który jest wystawiany przez Krajowy Rejestr Długów potwierdza rzetelność i transparentność każdego wyróżnionego przedsiębiorstwa..