01.12.2010

ORLEN Deutschland ma już zgodę

Federalny Urząd Antymonopolowy udzielił ORLEN Deutschland formalnej zgody na przejęcie 56 stacji benzynowych w Turyngii i Saksonii, zakupionych od OMV.

Transakcja, zawarta dwa tygodnie temu przez ORLEN Deutschland GmbH i OMV Deutschland GmbH, została wczoraj przypieczętowana aprobatą Federalnego Urzędu Antymonopolowego. Tym samym niemiecka spólka ORLENU może rozpocząć proces przejmowania 56 stacji paliw należących dotychczas do sieci OMV.

 - Uzyskanie zgody urzędu w tak krótkim terminie to bardzo dobra wiadomość. Zamknięcie tego etapu transakcji daje nam wolną drogę do rozpoczęcia  przygotowań do włączenia zakupionych obiektów do sieci Star - mówi dr Józef Niedworok, Prezes ORLEN Deutschland GmbH.

Zmiana brandu poszczególnych stacji rozpocznie się prawdopodobnie w I kwartale przyszłego roku. Zakończenie tego procesu będzie uzależnione od indywidualnych wymagań formalnych związanych z każdym z obiektów.

Dzięki ostatniej transakcji z OMV Deutschland sieć stacji benzynowych Star zwiększy liczbę obiektów do 574 lokalizacji, a ORLEN Deutschland wzmocni swoja pozycję na terenie Saksonii i Turyngii, gdzie dotychczas funkcjonowało tylko kilka stacji pod tą marką.

ORLEN Deutschland GmbH

Spółka ORLEN Deutschland GmbH zarządza od 2003 roku siecią sprzedaży detalicznej liczącą obecnie 518 stacji paliw, głównie pod marką Star, zlokalizowanych w północnej części Niemiec. Firma, z siedzibą w Elmshorn koło Hamburga, w 2009 roku osiągnęła przychody rzędu 2,55 mld EUR.

ORLEN Deutschland należy do Grupy Kapitałowej Polskiego Koncernu Paliwowego ORLEN SA, który z przychodami 15,7 miliarda EUR w 2009 roku jest klasyfikowany jako największe przedsiębiorstwo w Europie Środkowo-Wschodniej. PKN ORLEN jest notowany na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie i Londynie. Koncern zarządza 7 rafineriami w Polsce, Czechach i na Litwie. Posiada również blisko 2.600 stacji paliw zlokalizowanych w krajach takich jak Polska, Czechy, Niemcy i Litwa. Dalsze informacje o firmie PKN ORLEN i ORLEN Deutschland można znaleźć pod adresami www.orlen-deutschland.de oraz www.orlen.pl.