29.07.2010

Będzie gorąco! Kierowcy VERVA RACING TEAM na Hungaroring

W najbliższy weekend kierowcy VERVA Racing Team będą się ścigali blisko domu. Ósma z dziesięciu tegorocznych rund Porsche Supercup odbędzie się na słynnym węgierskim torze Hungaroring, gdzie od 1986 roku odbywa się Grand Prix Węgier.

Po trudnym weekendzie w Niemczech Robert Lukas i Kuba Giermaziak liczą na lepszy występ przed polskimi kibicami, którzy co roku licznie stawiają się na torze pod Budapesztem. Obaj kierowcy dobrze znają tą wymagającą, techniczną trasę. Testowali tu także samochody Porsche Supercup.

Najbliższy wyścig będzie prawdziwym testem kondycji ze względu na wielkie upały, które niemal co roku panują tutaj podczas Grand Prix Węgier. Dla zawodników ścigających się w samochodach zamkniętych, takich jak Porsche, wyzwanie będzie jeszcze większe, ponieważ temperatury we wnętrzu są bardzo wysokie i brakuje przewiewu.  Ponadto nitka toru jest kręta i śliska, a główna prosta stosunkowo krótka. Kierowcy nie mają chwili wytchnienia, ponieważ na większości dystansu przejeżdżając jeden zakręt muszą się już szykować do wejścia w następny. Śliski i wyboisty asfalt to dodatkowe utrudnienie, wymagające jeszcze większej koncentracji.

Zapraszamy do kibicowania VERVA Racing Team!

Rozkład wyścigowego weekendu:
Piątek (30 lipca), godz. 17:45 - trening
Sobota (31 lipca), godz. 12:25 - kwalifikacja
Niedziela (1 sierpnia), godz. 11:45 - wyścig

Transmisje:
Niedziela 01.08.2010
11:45 - Eurosport 2
(na żywo Porsche Supercup GP Węgier)
11:45 - Polsat Sport Extra
(na żywo Porsche Supercup GP Węgier)
Wtorek 03.08.2010
11:45 - Eurosport 2
(powtórka Porsche Supercup GP Węgier)
Środa 03.08.2010
00:00 - Eurosport
(powtórka Porsche Supercup GP Węgier)
oraz w serwisie ipla.

Więcej informacji, w tym wypowiedzi o nastrojach kierowców VERVA Racing Team przed startami na Hungaroring, dostępnych jest na stronie www.vervaracingteam.pl.